Експортний попит на кукурудзу в Україні різко знизився

Експортний попит на кукурудзу в Україні різко знизився
Фото: з відкритих джерел

Бурхливий експортний попит на українську кукурудзу у квітні та травні допоміг експортувати з України близько 7 млн тонн кукурудзи за останні два місяці. Станом на 19 червня з початку 2023/24 МР Україна вже експортувала 28,19 млн тонн кукурудзи (порівняно з 28,18 млн тонн на цю дату минулого року) при прогнозі USDA у 26 млн тонн.

Закупівельні ціни на кукурудзу останнього тижня продовжують знижуватися через закриття експортних програм основними трейдерами, і зупинилися на рівні близько 170 $/т або 7800-7900 грн/т з доставкою в порти Чорного моря, після досягнення максимального рівня в цьому сезоні близько 185-188 $/т. Варто зазначити, що форвардні ціни на кукурудзу нового врожаю також знизилися з раніше пропонованих 170-175 $/т до 160 $/т з поставкою в жовтні-листопаді.

Зниження цін на фуражну пшеницю та покращення умов для посівів кукурудзи в Україні та США продовжуватимуть чинити тиск на ціни найближчим часом.

В Україні у 2024 році кукурудзою засіяно 3,93 млн га або 100,4% від запланованих площ, а опади у червні на фоні невисоких температур продовжують покращувати стан посівів.

За даними NASS, станом на 16 червня у США кукурудзою засіяно 100% запланованих площ і на 93% отримано сходи (95% минулого року). За тиждень оцінка посівів у доброму та відмінному стані знизилася на 2% до 72% проти 55% минулого року.

Протягом тижня на біржі в Чикаго липневі ф’ючерси на кукурудзу торгуються на рівні близько 177 $/т (-2,2% за місяць), а грудневі на рівні близько 184 $/т (-3,4%), отримуючи підтримку від прогнозу спекотної погоди на цьому тижні, яка може негативно позначитися на стані посівів.

За даними Conab, на 15 червня у Бразилії кукурудзу першого врожаю зібрано на 88,1% площ (87% минулого року), а збирання другого врожаю кукурудзи виконано на 13,1% площ (5,3% минулого року), що збільшить експортні поставки кукурудзи в найближчі місяці. Відзначимо, що агентство S&P Global Commodity прогнозує різке зростання використання кукурудзи для виробництва біоетанолу в Бразилії до 17 млн тонн, проти 13,26 млн тонн у 2023/24 МР, що дещо знизить експортні поставки з Бразилії.

Джерело: GrainTrade

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksportnyj-popyt-na-kukurudzu-v-ukrayini-rizko-znyzyvsya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН