Екстремальна посуха у Чорноморському регіоні, включно з Україною, загрожує урожаю

Екстремальна посуха у Чорноморському регіоні, включно з Україною, загрожує урожаю
Фото: з відкритих джерел

Світові ціни на пшеницю стали рекордно високими, оскільки досягли 10-місячного максимуму. Все це спричинене екстремальною посухою, зокрема у найбільш вагомому для вирощування зернових культур Чорноморському регіоні. Найбільші втрати у посівах очікуються в Росії – на півдні, в Уралі, Західному Сибіру і Забайкаллі. Однак ця ж екстремальна спека зачепить і південь та схід України, пишуть аналітики видання Euractiv.

Оцінка наслідків спеки в Україні

З 1 травня по 10 червня опадів в Україні випало лише 20-50% від норми. Посушлива погода перешкоджає розвитку озимих та ярих культур у деяких областях України. Як прокоментували виданню синоптики, травень в Україні виявився одним із найпосушливіших за останні 30 років. Водночас у північних областях, зокрема на Житомирщині, град завдав шкоди ярим культурам, таким як кукурудза, соя та соняшник.

Спека знищує урожай у США

Аналогічні негативні процеси відбуваються у США. Сильна спека охопила частини східного узбережжя, змусивши урядовців відкоригувати прогнози урожайності кукурудзи та сої. Водночас аналітики поки що не дають чітких прогнозів урожайності, проте вже зазначають, що посуха вплинула на якість вирощуваних культур в основних глобальних регіонах, про які йшла мова вище, а також у Китаї та Індії.

Раніше Міністерство сільського господарства США опублікувало прогноз на урожайність зернових культур в Україні, які є найвагомішим експортним потенціалом для аграрної галузі України. На думку американських експертів, цього року збір зернових складе не більше 21 млн тонн пшениці та 27 млн тонн кукурудзи. Майже 33 млн тонн складуть серед зернових фуражні культури. Такий прогноз USDA вказує на скорочення урожаю, порівняно з минулорічними показниками.

Джерело: Дзеркало тижня

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ekstremalna-posuha-u-chornomorskomu-regioni-vklyuchno-z-ukrayinoyu-zagrozhuye-urozhayu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати