178171

Епіцентр Агро запустив найбільший маршрутний елеватор на Хмельниччині

Про це повідомляє AgroPortal.ua.

Після введення в експлуатацію додаткової виробничої черги на Закупнянському ХПП сумарні потужності підприємства зі зберігання зерна зростуть утричі — до 305 тис. т. Наявність чотирьох сучасних сушарок забезпечить сушіння майже 8000 т кукурудзи на добу.

Як зазначає власник «Епіцентр Агро» Олександр Герега, кілька років тому агрохолдинг розпочав масштабну розбудову сучасних маршрутних елеваторних комплексів на Хмельниччині. Торік тут завершився перший етап реконструкції, в результаті якого підприємство виросло на 60 тис. т, а зараз — побудували поруч із діючим ще один сучасний зерновий комплекс.

«Поява великого агропромислового об'єкту стане поштовхом для інвестицій та розвитку виробництва в регіоні. Ми вклали значні інвестиції в розбудову інфраструктури на аграрному ринку. Зокрема, понад 390 млн грн складають інвестиції в розбудову Закупнянського ХПП. Попереду — будівництво елеваторів-стотисячників у Полонному й Антонінах», — зазначає Олександр Герега.

Збудовані за останній рік потужності розраховані на 200 тис. т зберігання зерна (16 силосів та 6 хоперів), мають 2 лінії прийому та 2 окремі залізничні колії для маршрутного відвантаження зерна. 2 сушарки здійснюватимуть сушіння 4000 т кукурудзи на добу.

За словами заступника керівника «Епіцентр Агро» з елеваторного напрямку, керівника відділу трейдингу Світлани Нікітюк, завдяки підведеним залізничним коліям підприємство зможе формувати та здійснювати відвантаження одразу здвоєних партій зерна — 54+54 вагони. Враховуючи відстань у 650 км до порту, це дуже цікавий варіант для аграріїв.

«Багато агровиробників, що господарюють на Хмельниччини, мріяли про появу магістрального вузла зі зручним географічним розташуванням. Адже навіть за наявності власних невеличких сушарок вони відчувають потребу в пришвидшенні логістики зерна з області до портів. Наш оновлений елеваторний хаб у Закупному має таку можливість — ми наближуємо зернотрейдерів безпосередньо до виробників сільськогосподарської продукції, допомагаємо пришвидшити розрахунки між ними і в результаті створюємо економічні передумови для безперервної роботи підприємців і збільшення агровиробництва в Хмельницькій області», — наголошує Світлана Нікітюк.

У 2020/2021 МР на нових елеваторах «Епіцентр Агро», що здійснюють прийом і доробку зерна сторонніх поклажодавців, діють спеціальні умови для фермерів: послуга елеватора, а саме приймання зерна, коштує для них менше 1 грн/т.

Довідка: «Епіцентр Агро» входить до топ-7 найбільших агрохолдингів України та обробляє 160 тис. га на Хмельниччині, Вінниччині, Тернопільщині, Житомирщині, Черкащині та Київщині. В структурі «Епіцентр Агро» 20 тваринницьких ферм та 14 елеваторних комплексів загальною потужністю зберігання 1,3 млн т.

Ваш вибір 'Подобається'.

KSG Agro планує інвестувати 5 млн євро в новий свинорепродуктор

Про це повідомив голова Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов під час онлайн-зустрічі з інвесторами Варшавської фондової біржі, передає Агробізнес Сьогодні.

Розповідаючи про перспективи розвитку агрокомпанії в нинішньому та наступному 2021 році, Сергій Касьянов сказав, що планується побудувати новий свинорепродуктор на 500 свиней вартістю приблизно 5 млн євро.

Серед інших нових напрямків розвитку керівник агрокомпанії оголосив про плани створення власного бренду на ринку готових м’ясних продуктів у 2020 році, стратегічній співпраці з американською Cargill та швейцарською SUISAG.

"Кернел" планує розмістити єврооблігації на суму $ 300-350 млн

Український агрохолдинг "Кернел" планує розмістити єврооблігації на суму орієнтовно $ 300-350 млн на термін 5 або 7 років, повідомило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в банківських колах.

Організатори випуску - JPMorgan, Credit Agricole і Natixis.

Паралельно "Кернел" оголосив про викуп євробондів-22 на суму до $ 350 млн. Ранній дедлайн - 19 жовтня.

"Кернел" - виробник і експортер соняшникової олії. Працює в таких бізнес-сегментах, як виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії, рослинництво, експорт зернових культур, надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і в портових терміналах.

 

ЄБРР надав агрохолдингу "Астарта" $10 мільйонів кредиту

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-реліз ЄБРР.

Як зазначається, кредит терміном на два роки допоможе компанії в реалізації її планів, пов'язаних із впровадженням точного землеробства, зокрема з обробкою понад 230 тис. га земель, діяльністю цукрових заводів та інших підприємств.

Наголошується, що "Астарта" впроваджує ці сучасні сільськогосподарські технології для поліпшення врожайності сільськогосподарських культур та зменшення використання мінеральних добрив на 15%.

У рамках цього проєкту компанія пропонує випускникам шкіл та студентам, які бажають працювати в агробізнесі, спеціалізовану навчальну програму, йдеться у пресрелізі.

ЄБРР запустив два Пакети солідарності у відповідь на кризу COVID-19 і планує направити всі свої бізнес-інвестиції в 2020-21 роках, загальний обсяг яких повинен скласти до 21 млрд євро, на подолання економічних наслідків цієї кризи.

Як зазначається, ЄБРР - найбільший міжнародний фінансовий інвестор в Україні. З початку діяльності в країні банк взяв на себе зобов'язання з надання майже 15 млрд євро в рамках 466 проєктів.

LOZOVA MACHINERY показали ідеальну техніку для осені на AGROEXPO-2020

Разом з офіційними дилерами – компаніями Аїко ГРУП і ГК «ТРІА», бренд продемонстрував популярні агрегати для осінніх польових робіт.

На виставці були представлені короткі дискові борони ДУКАТ і глибокорозпушувачами ФРАНК. Ці моделі користуються великим попитом у аграріїв по всьому світу. ДУКАТ – ідеальний для стерньових передпосівної обробки. ФРАНК – для глибокого розпушування, як найкраща альтернатива оранці.

Франк.jpg

Високу продуктивність і неперевершену якість роботи ДУКАТ і ФРАНК підтверджують і найбільші українські агрохолдінги.

Актуальна як ніколи, і система глибокого внесення гранульованих добрив, якою оснащуються глибокорозпушувачами ФРАНК-sp, що дозволяє вносити добрива одночасно з обробітком ґрунту.

Триа.jpg

Нагадуємо, що вже зовсім скоро, 7 жовтня, техніка LOZOVA MACHINERY візьме участь в демо-показах агроподії УКАБ Агротехнології!

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Розділяй та оптимізуй: як зберегти поголів'я ВРХ в 2020 - досвід Ristone Holdings

В останні роки в тваринницьких господарствах України помітна стійка тенденція до скорочення поголів'я великої рогатої худоби. За даними Державної служби статистики на весну 2020 року, за останній рік кількість голів зменшилася на 7,2%. Розведення ВРХ в Україні є досить складним напрямком агробізнесу, що потребує більш стабільних економічних умов і державної підтримки.

Цією сферою тваринництва сьогодні займається 7 підприємств в складі агрохолдингу Ristone Holdings - це агрофірма ім. Горького, «Орільська», «Дружба-Казначеївка», «Чумаки», «Агроальянс», «Мрія», «Приорільська». Про те, як йдуть справи з розведенням великої рогатої худоби в господарствах, розповів координатор тваринницького напряму Ristone Holdings Олег Ємець:

- У нинішніх умовах розведення ВРХ не назвеш простою справою, навіть якщо порівнювати з іншими тваринницькими напрямками - курячим і свинячим. У свинарстві, наприклад, для харчування свиней зараз можна просто купити комбікорм, в якому вже будуть всі необхідні поживні компоненти для інтенсивного росту. Для великої рогатої худоби корм необхідно вирощувати, в результаті прямий прибуток виходить менший, ніж при реалізації свиней. Але не можна забувати про те, що цей напрямок не існує сам по собі, він тісно пов'язаний з рослинництвом. Без ВРХ не буде врожаю на полях. Ті господарства, які займаються тільки рослинництвом, часто отримують урожай в 2 рази менше, ніж ті, у яких є і тваринництво. І це не тільки за рахунок добрив, які ми отримуємо від корів, а й за рахунок сівозміни. Після того як заготовили корми, на цій землі ми засіваємо пшеницю і отримуємо урожай в 2-3 рази більше. Тому розведення ВРХ в структурі багатопрофільного холдингу, яким є Ristone Holdings, дуже важливий компонент. Молочне тваринництво дає не тільки прямий, а й непрямий прибуток. Ми це розуміємо, тому намагаємося зберегти цей напрямок, по максимуму оптимізуючи всі доступні нам ресурси.

Читайте також: Як забезпечити щорічне підвищення продуктивності молочного тваринництва: досвід Ristone Holdings

- Чи спостерігається в господарствах холдингу тенденція до скорочення? З чим вона пов'язана?

- З нашими господарствам статистика неоднорідна - в одних ми скорочуємо поголів'я, в інших - розширюємо. Перш за все, скорочення відбувається там, де немає умов утримання, де відбувається активний забір землі. В наслідок цього виникає нестача кормових засобів, і господарству доводиться йти на скорочення. Якщо ж доступні для вирощування корму площі не скорочуються, ми не тільки зберігаємо поголів'я в господарстві, а й намагаємося поступово нарощувати його. Краще розповісти на прикладі. У нас є три господарства поруч - «Дружба-Казначеївка», Агрофірма ім. Горького і «Чумаки».

Так, в Казначеєвському господарстві ми плануємо повністю звільнитися від поголів'я ВРХ до вересня, і переключитися на розвиток свинарства. Це пов'язано зі зменшенням площі земель під корм. В Агрофірмі ім. Горького і «Чумаках» зараз умови утримання ВРХ набагато краще, ніж в тій же Казначеївці, тут не бракує корму, тому в цих господарствах ми будемо збільшувати кількість голів. Ми працюємо індивідуально по кожному господарству: де необхідно скорочуємо поголів'я, де є потенціал - намагаємося розвивати цей напрям.

Довідка: В Агрофірмі ім. Горького поголів'я ВРХ збільшилася з 998 до 1654 од., В господарстві «Чумаки» - з 547 до 1163. Скорочення поголів'я спостерігається в господарствах «Агроальянс» - з 960 до 645 од., В агрофірмі «Орільська» - з 1187 до 765. В господарствах «Дружба-Казначеївка» і «Приорільська» буде проведена повна ліквідація поголів'я (всього 1207 голів). Агрофірма «Мрія» має стабільне поголів'я з 351 од. ВРХ.

- Через що відбувається забір землі у господарств?

- На 2019-2021 роки припав час переукладання договорів з пайовиками. Не всі власники паїв зараз вирішують продовжувати ці договори, деякі хочуть самостійно займатися сільським господарством. Цьому сприяє і більш лояльні податкові умови для маленьких фермерських господарств. Крім того, багато людей зараз не хочуть віддавати свої паї в оренду через відкриття ринку землі. У підсумку нам доводиться адаптуватися до нових обставин. Переукладання договорів з пайовиками викликало серйозні зміни і в структурі наших господарств, але ми готові до нових викликів, і завжди сприймаємо їх як можливості для розвитку.

Ми вже не перший рік працюємо над тим, щоб скорочувати площі землі під кормові культури для тваринництва, підвищуючи їх ефективність. Наприклад, на базі АФ ім. Горького ми в цьому році засіяли 37 га новою кормовою травою NutriFibre, яка має більш високу врожайність і поживні властивості.