Tempo950x100

Tempo300x100

Ердоган обговорить з путіним новий механізм експорту українського зерна

Ердоган обговорить з путіним новий механізм експорту українського зерна
Фото: з відкритих джерел

Президент Туреччини Реджеп Ердоган обговорить з російським диктатором володимиром путіним, який навідається до Стамбулу 12 лютого, новий механізм щодо експорту українського зерна через Чорне море.

Про це пише Reuters.

Очікується, що путін відвідає Туреччину 12 лютого, щоб зустрітися з Ердоганом. Це буде перша поїздка російського диктатора до країни НАТО після вторгнення Москви в Україну в лютому 2022 року.

Як заявив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, Туреччина шукає “нові методи” транспортування українського зерна на світові ринки.

«Попередня “зернова угода” працювала в рамках певного механізму, тепер ми побачили, що є можливість піти з іншим механізмом, і зараз є зусилля, щоб конкретизувати цю можливість», – сказав Фідан, додавши, що Ердоган порушить це питання під час зустрічі з путіним у Туреччині.

Як пише Reuters, Анкара намагалася переконати росію повернутися до Чорноморської зернової ініціативи, з якої Москва вийшла в липні 2023 року. Угода була укладена за посередництва ООН і Туреччини, щоб забезпечити безпечний прохід для експорту суден із збіжжям з українських портів.

Фідан нагадав, що кораблі перевозять українське зерно з Чорного моря навіть без “зернової угоди”.

“Ми хочемо прояснити цю  ситуацію за допомогою нового механізму”, – сказав він.

Перегляди: 28
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/erdogan-obgovoryt-z-putinym-novyj-mehanizm-eksportu-ukrayinskogo-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати