«Естафета» захисту від хвороб: обираємо препарат для тривалого фунгіцидного захисту

«Естафета» захисту від хвороб: обираємо препарат для тривалого фунгіцидного захисту
Фото: з відкритих джерел

Доки триває дія фунгіцидного протруйника, посіви соняшника та сої в безпеці. Та надалі аграріям доведеться докласти зусиль, щоб вберегти їх від потенційних втрат майбутнього рівня врожайності. Як обрати рішення для майбутнього захисту культур – підкажуть фахівці Ukravit.

«Вимушена економія на виробничих ресурсах, скорочення обприскувань культурних рослин і нестача людського ресурсу в умовах війни негативно позначаються на фітосанітарному стані посівів, сприяючи накопиченню шкодочинних організмів, – зазначає керівник департаменту агротехнологій Олександр Мигловець. – Це, а також недотримання сівозміни та сприятливі для поширення хвороб гідротермічні умови створюють підвищений ризик втрат врожаю через хвороби. Тому, коли дія фунгіцидних протруйників завершиться, аграріям доведеться «передати естафету» захисту від хвороб фунгіцидам. Віддати перевагу варто препаратам, що одночасно володіють потужною профілактичною дією та можуть швидко локалізувати вже наявні хвороби. Таким чином ви попередите ряд загроз ще до їх появи та ліквідуєте їх поширення за перших ознак прояву на рослинах».

Для контролю основних хвороб і соняшника, і сої Олександр рекомендує застосувати високоефективний фунгіцид Сінан (піраклостробін, 130 г/л + дифеноконазол, 130 г/л), що володіє профілактичними, лікувальними та антиспроруляційними властивостями.

Піраклостробін у його складі – локально-системна діюча речовина із трансламінарними властивостями, яка діє шляхом блокування транспорту електронів у дихальному ланцюжку мітохондрій (у комплексі ІІІ). Інгібування цього сайту призводить до блокування здатності патогена дихати та виробляти енергію, оскільки передача електронів всередині клітин не відбувається. Це призводить до порушень важливих біохімічних процесів в організмі збудника, в т. ч. зниження рівня АТФ (аденозинтрифосфату), як результат, проростання спор та ріст росткових трубок не відбувається. Максимальна ефективність досягається за профілактичних обробок. А дифеноконазол – системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання при синтезі ергостеролу, необхідного для будівництва клітин стінок грибів. Він поглинається листям культур, переміщується всередині рослин і забезпечує тривалий період захисної дії. 

У посівах соняшника фунгіцид застосовується для контролю фомозу, фомопсидозу, альтернаріозу, склеротиніозу, іржі, додатково – пероноспорозу (профілактично). На сої – проти аскохітозу, антракнозу, септоріозу, церкоспорозу, альтернаріозу, борошнистої роси, пероноспорозу (профілактично). Крім того, він є дієвим рішенням для профілактики та лікування комплексу поширених хвороб зернових, ріпака, кукурудзи, гороху, овочевих. А виражений фізіологічний ефект препарату позитивно позначається на стані культур в цілому, забезпечуючи їх більш повноцінний ріст і розвиток.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/estafeta-zahystu-vid-hvorob-obyrayemo-preparat-dlya-tryvalogo-fungiczydnogo-zahystu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  13 Червня

  Як правильно поливати влітку

  Підтримка аграріїв у зоні війни: шість ключових змін

  Фіни готові навчити півтори сотні компаній дешево вирощувати лабораторне м’ясо

  Німеччина планує щомісячно забезпечити експорт понад 7 млн тонн української агропродукції

  Єгипетський GASC знову придбав 460 тис. т європейської пшениці за зниженими цінами, не купуючи дорогу російську пшеницю

  З України вперше відправлять гуманітарний вантаж олії в рамках продовольчої програми ООН

  Ціни на соєву олію в Україні досягли більш ніж річного максимуму

  Скільки тонн кормів витратили фермери на годівлю сільгосптварин

  Український соняшниковий шрот збільшує присутність на ринках ЄС, тоді як на китайському – скорочується

  Український агрохолдинг застерігає Україну від експортної ворожнечі з ЄС

  БІЛЬШЕ НОВИН