Tempo950x100

Tempo300x100

Ферма для карася: як розвивається рибна галузь в Україні

Ферма для карася: як розвивається рибна галузь в Україні

Аквакультура в Україні ще не розвинена, але поступово з’являються сучасні господарства, що займаються вирощуванням риби на аквафермах. EtCetera дізнавався, яку рибу вирощують в Україні і які перспективи у вітчизняної рибної галузі.

За рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я людина щорічно повинна споживати не менше 20 кілограмів риби. Українцям поки не вдається досягати цієї норми. Одна з причин: 80% риби в Україні – імпортна, а значить – дорога. Сьогодні споживання риби в Україні становить 12-14 кілограмів на людину.

За словами директора бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури» Юрія Шаріло, в Україні традиційними видами риб для розведення залишаються короп, товстолобики і білий амур. Крім цього, в українських господарствах стало більше райдужної форелі, європейського сома, щуки, карася і білуги.

Експерт зазначив, що коропа, товстолобика, карася і білого амура розводять практично по всій Україні. Але кращі результати з виробництва риби в 2017 році показали Сумська, Черкаська та Вінницька області.

Юрій Шаріло розповів, що в останні роки в Україні розвиваються рециркуляційні аквакультурні системи (біотехнології із застосуванням установок замкнутого водопостачання). Це ємності для розведення риби, які контролюють очищення води, температуру в штучній водоймі і насичення води киснем.

Такі господарства займаються виробництвом осетрових, лососевих, креветок і раків. Експерт вважає цей бізнес перспективним для України, оскільки ці види водних тварин невибагливі і швидко ростуть. Шаріло позитивно оцінює мінімальне регулювання рециркуляційної аквакультури з боку держави. Завдяки цьому, за його словами, галузь стрімко розвивається.

Яскравий приклад успішного розвитку рециркуляційної аквакультури в Україні – аквафермер з Черкаської області Леонід Осадчий. Він побудував аквасистему в будівлі покинутого цегляного заводу, де він розводить африканського сома і осетрів.

Розведення риб сімейства лососевих (червоної риби) – теж вигідний бізнес завдяки високій вартості такої риби. В Україні лососеводство представлено, в основному, райдужною фореллю, яку активно розводять на Заході, у гірській місцевості. Найбільші господарства, що займаються вирощуванням форелі, знаходяться у Волинській, Чернівецькій та Закарпатській областях.

Промислове вирощування морських водних живих ресурсів (риб, безхребетних, водоростей) в Україні не розвинене, хоча країна має вихід до двох морів. Шаріло зазначив, що після окупації Криму розвиток української марикультури практично зупинився. Незважаючи на це, в Україні в невеликих обсягах розводять устриць і мідій.

За словами президента Товариства рибалок України Андрія Неліпи, масштабне браконьєрство гальмує розвиток в Україні рибних господарств. Він пояснив, що сумлінним підприємцям доводиться вкладати гроші у вирощування риби, а браконьєри в цей час отримують від незаконного видобутку 300-400% прибутку. Риба, виловлена ​​незаконним шляхом, продається дешевше, ніж «законна» риба, що стримує розвиток галузі.

Перегляди: 83
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ferma-dlya-karasya-yak-rozvyvayetsya-rybna-haluz-v-ukrayini
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати