Ферментація мікроводоростей може допомогти створити суперпродукти майбутнього

Група дослідників з Бразилії дійшла висновку, що використання ферментованих мікроводоростей у виробництві продуктів харчування сприятиме появі поживних, екологічно чистих та безпечних продуктів з антиоксидантними та протизапальними властивостями, які сприятимуть зниженню рівню глюкози у крові в хворих на діабет.
Про це розповідає AgroReview
Про це пише News Medical.
Ферментація — це природний метаболічний процес, в якому мікроорганізми, зокрема, гриби, дріжджі або бактерії, перетворюють цукри на простіші сполуки, виробляючи енергію анаеробно або без доступу кисню.
Дослідження свідчать, що біологічно активні пептиди, які утворюються в процесі ферментації водоростей Ulva і Sargassum, знижують стрибки рівня глюкози в крові та покращують чутливість до інсуліну.
А у процесі ферментації водоростей Undaria та Sachharina — підвищують антиоксидантні властивості продукту.
Ферментація мікроводоростей також дозволяє надавати продуктам унікальні нові смаки та аромати.
Наприклад, використання Saccharomyces cerevisiae — пекарських дріжджів — для ферментації мікроводоростей, дозволяє надати фруктові, молочні та сирні нотки.
А молочнокислих бактерії та штамів Bacillus — зменшити небажані “земляні” присмаки.
“Мікроводорості використовують менше води та землі, ніж потрібно для виробництво м’яса, поглинаючи при цьому парникові гази. При їх вирощуванні можна також використовувати стічні води, зберігаючи все більш дефіцитні запаси прісної води”, — вказують дослідники.
Однак витрати на таке виробництво можуть бути високими.
Дослідники також вказують, що потрібно проводити роботу зі споживачами, яким може бути важко сприйняти нові продукти.
Джерело: Дзеркало тижня