178171
182818

Фермер розповів, як розпочати бізнес на перепілках

Своїм досвідом поділився співвласник перепелиної ферми «Дичина», що працює у Черкаській області, Андрій Шматок. На фермі вирощують майже 10 тис. голів перепілок та іншої птиці (фазан, цисарка тощо) різних порід, що відрізняються між собою кількістю тушки та розміром яєць. Опікуються ними лише п’ятеро людей.

«Бізнес прибутковий, якщо займатися всім у комплексі – продавати харчове яйце, м’ясо і птахів. Тоді в будь-який період часу можна продати продукцію у будь-якому вигляді і отримати свої 15-20% зверху», – розповідає фермер, додаючи, що оптом м’ясо коштує 150 грн за кілограм, а упаковка яєць – 25 грн.

За словами Шматка, щоб відкрити перепелину ферму з нуля, потрібно придбати клітку, корм та воду – якщо птиця доросла. Якщо ж мала, то відкриття обійдеться дещо дорожче. Так, спочатку потрібен інкубатор, після цього пташку висаджують у наступну клітку – брудер, де є тепла підлога і комфортна для неї температура. Коли курчата підростають їх переводять до іншої клітки – без підігріву, але з такою підлогою, щоб вони не пошкодили лапки. В ній вони знаходяться до 23 діб, а далі переходять у звичайну клітку, де живуть, їдять та спарюються.

Також фермер зазначає, що правильний підхід до годівлі допоможе заощадити. Так, на перших етапах корм можна виготовляти самостійно – в інтернеті є багато рецептур від заводів, які пропонують зробити корм самостійно (обійдеться на 5-10% дешевше).

«Важливим є знайти ринок збуту, якщо ви не хочете займатися цим бізнесом лише для себе та своєї сім’ї», – додає він.

Джерело: agro-business.com.ua

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Найстійкіший до посухи сорт яблук: вердикт вчених

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи». 

«Досліджували свіжі плоди яблуні зимових сортів Голден делішес, Флоріна, Ред чиф, Бені шогун, Чемпіон Рено. Насадження яблуні — інтенсивного типу, закладені за схемою 5 × 1,5 м на підщепі М9 із краплинним зрошенням та утриманням міжрядь саду під задернінням багаторічними травами, – пояснює Наталія Чигрин, співробітниця Бахмутської дослідної станції розсадництва Інституту садівництва НААН.

Дослідниця повідомляє, що максимальне накопичення органічних кислот в яблуках спостерігали у 2016 році, коли випало 288,1 мм опадів за вегетаційний період, кількість їх становила у сортах Голден делішес і Чемпіон Рено — 0,87%, Флоріна і Бені шогун — 0,74%, Ред чиф — 0,55%. Менший рівень органічної кислоти в плодах був у значно посушливому 2020 році, коли сума опадів за вегетаційний період становила 120 мм і дорівнювала у Голден делішес — 0,50%, Чемпіон Рено — 0,47, Флоріна — 0,55, Бені шогун — 0,53, Ред чиф — 0,41%. 

Високі температури та зменшення опадів у вегетаційний період 2020 року вплинули на зменшення маси плодів. Зокрема у Голден делішес середня маса плодів зменшилася на 13%, Флоріна — на 19, Ред чиф — на 14, Бені шогун — на 10, Чемпіон Рено — на 12%, як порівняти із середньобагаторічними показниками зазначених сортів. 

«Таким чином, багаторічними спостереженнями встановлено, що в посушливі та спекотні роки синтез органічних речовин у садах інтенсивного типу зменшується з 25 до 35% залежно від сорту. Сорт Флоріна виявився найстійкішим до посухи та спеки», – робить висновок Наталія Чигрин.

 

Джерело: AgroTimesПортативна ручка дозволить виявити фальшування м’яса за 15 секунд

Фальшування з м’ясною та рибною продукцією щорічно обходиться споживачам по всьому світу в мільярди доларів. Крім того, неправильне маркування продуктів може викликати проблеми у людей з алергією, релігійними або культурними обмеженнями. Поточні методи виявлення цього шахрайства, хоча і точні, але працюють повільніше, ніж хотілося б перевіряючим посадовим особам. Для цього розробники оптимізували свою портативну ручку MasSpec Pen для дослідження поширених типів м’яса і риби протягом 15 секунд.

Новини про шахрайство з харчовими продуктами, наприклад про заміну яловичини кониною і про заміну на більш дешеву рибу, що позначається як філе преміум-класу, змусили людей задатися питанням, чи дійсно те, що на етикетці, знаходиться в упаковці. Щоб боротися з фальсифікацією харчових продуктів, органи державної влади проводять регулярні вибіркові перевірки цих продуктів. Хоча сучасні молекулярні методи, такі як полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР), є дуже точними, ці аналізи можуть зайняти від декількох годин до днів і часто виконуються у віддалених лабораторіях. Раніше були розроблені більш прямі методи аналізу харчових продуктів на місці з мас-спектрометрією, що використовують кількості молекулярних компонентів для перевірки джерел м’яса, але вони також руйнували зразки під час процесу або під час необхідних етапів підготовки зразків. 

Дослідники використовували MasSpec Pen для вивчення молекулярного складу яловичини, курки, свинини, баранини, оленини і п’яти поширених видів риб, зібраних в продуктових магазинах. Після того, як наконечник пристрою притискається до зразка, вивільняється крапля розчинника об’ємом 20 мкл, що виділяє достатню кількість молекул протягом трьох секунд для точного аналізу за допомогою мас-спектрометрії. Весь процес займає 15 секунд, не вимагає попередньої обробки, а рідинна екстракція не пошкоджує поверхні зразків. Потім команда розробила моделі аутентифікації, використовуючи унікальні зразки ідентифікованих молекул, включаючи карнозин, ансерін, бурштинову кислоту, ксантин і таурин, щоб відрізнити чисті види м’яса і кілька видів риб. Застосувавши свої моделі для аналізу тестових наборів м’яса і риби, розробники отримали для всіх зразків 100-відсоткову точність визначення джерела білка, що не поступається поточному методу ПЛР і приблизно в 720 разів швидше. Дослідники говорять, що вони планують поширити цей метод на інші м’ясні продукти і інтегрувати MasSpec Pen в портативний мас-спектрометр для аутентифікації м’яса на місці.

Джерело: meatnews.com.ua

Ваш вибір 'Подобається'.


Хлібні бунти на Дніпропетровщині тимчасово відміняються

Минулого тижня за клопотанням Офісу генерального прокурора України суд не тільки заарештував, але передав на зберігання та в управління державному Нацагентству АРМА хлібозаводи в Дніпропетровській області і борошномельний комбінат Дніпромлин, які раніше зазнали рейдерського захоплення.

Останні місяці ці підприємства були доведені рейдерами практично до повної зупинки, а деякі стали жертвами фіктивного банкрутства. Цілий ряд досвідчених працівників, які висловлювали незгоду з захопленням підприємств, розпродажем активів і вбивчою для галузі політикою поставлених рейдерами менеджерів, були просто звільнені. Решта працівників, бачачи як рейдери вбивають лідерів хлібної борошномельної галузі в регіоні, вже шукають собі нову роботу. Дніпромлин, не маючи стабільних поставок сировини і оборотного фінансування, працює на мінімумі можливостей. Експерти переконані, що ця ситуація може призвести до дефіциту хлібної продукції в регіоні.

Однак дії прокуратури і рішення суду залишає надію, що голодних бунтів можна уникнути. За рішенням суду на захоплених рейдерами підприємствах після відкритих тендерів буде замінений менеджмент. Тепер рейдери не тільки втратили можливість банкрутити і продавати активи захоплених підприємств, але і впливати через підконтрольний їм менеджмент на роботу цих підприємств.

Про соціальні наслідки фіктивного банкрутства Дніпромлина експерти галузі попереджали ще восени минулого року.

441.jpeg

443.jpeg

442.pngСкільки вина імпортувала Україна з початку року

У січні-лютому цього року Україна імпортувала вина виноградного на 19,9 млн доларів. Про це свідчать дані Державної митної служби, передає УНН.

Традиційно найбільшим постачальником вина в Україну є Італія. У січні-лютому цього року Україна завезла італійського вина на 6,9 млн доларів.

Друге місце у списку належить Франції (3,1 млн дол.), третє — Німеччині (2,3 млн дол.).

З інших країн Україна імпортувала вина на 7,4 млн доларів. При цьому, експорт вина Україною сягнув 1,4 млн дол.

Ваш вибір 'Подобається'.


Від приватизації спиртзаводів бюджет отримає 500 млн грн у першому кварталі

Про це повідомив у Фейсбуці Фонд державного майна України.

У Фонді додали, що з демонополізацією спиртової галузі протягом січня-березня конкурувала лише приватизація нерухомості у столиці. За будівлю біля Центрального автовокзалу Києва переможець торгів сплатив 90 млн гривень.

Загалом, п'ятірка найрезультативнішних аукціонів першого кварталу виглядає так: Мишковицьке місце провадження діяльності (МПД) і зберігання спирту — 181 млн грн; Луцьке МПД — 108,48 млн грн; Дубов’язівське МПД — 108 млн грн, Вишняківське МПД — 101,21 млн грн; адміністративна будівля у Києві — 90 млн грн.

Немає опису світлини.