Фермер самотужки гнав 400 овець із Донеччини на Волинь

Фермер самотужки гнав 400 овець із Донеччини на Волинь
Фото: з відкритих джерел

Вівчар Володимир Альохін із села Павлівка Донецької області самотужки гнав частину своєї отари, яка вижила після обстрілу російсько-окупаційних військ, у село Новостав Волинської області. Він пройшов 50 кілометрів, далі їхав на авто.

Про це він розповів у коментарі «Суспільному».

Альохін багато років розводив овець у Павлівці на Донеччині. У рідному селі чоловіка зараз точаться бої, його помешкання зруйнували російські війська. У Павлівці отара налічувала 520 голів. До Волині дісталися майже 400 овець.

«У мене 100 голів лягли за один постріл, коли був мінометний обстріл. Я стояв на пасовищі, намагався відігнати, але все-таки влучило», — пригадує Альохін.

Вцілілу отару чоловік гнав із зони бойових дій пішки — понад 50 кілометрів. На Волинь свою отару вівчар привіз уже вантажівкою для тварин. Замешкав у селі Новостав, що неподалік Луцька.

Вівчару з Донеччини зараз допомагає волинський фермер Василь Мельник. Їхні вівці тепер в одному стаді, і, як кажуть чоловіки, вони самі не знають, де чиї.

«Я йому запропонував приїхати до мене. Він довго думав, бо далеко їхати. Ми допомогли йому, і він приїхав до нас. Він не те що роботящий, він — пахар. Горою стоїть за Україну. З росіянами не захотів жити і приїхав до нас», — розповів Мельник.

Випасати стадо допомагають Люся і Рошен — двоє псів вівчарської породи бордер-колі, яких вівчар теж перевіз із Донеччини.

Умови на цьому пасовищі для породи, яку вивели в гірській місцевості, хороші, розповідає Володимир. Тут є протічна вода і більше зелені, ніж на сході. Водночас, як каже вівчар, клімат занадто вологий — через це деякі тварини почали хворіти на грибкові захворювання.

Поки що вівчарі хазяйнуватимуть спільно. Навесні домовилися весь приплід поділити порівну.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermer-samotuzhky-gnav-400-ovecz-iz-donechchyny-na-volyn
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати