Фермер з Харківщини шукає міни на полях за допомогою дрона з тепловізором

Фермер з Харківщини шукає міни на полях за допомогою дрона з тепловізором
Фото: з відкритих джерел

Геннадій Гончаров – відомий на Харківщині фермер. У його господарстві – 500 гектарів, на яких вирощувалася пшеницю. Сьогодні фермер придбав дрон із тепловізором, щоб виявляти міни на своїх полях, пише SEEDS.

Село Леб’яже півроку перебувало під обстрілами, на полях залишилися воронки від снарядів та боєприпаси.

“Вся смуга до Куп’янської траси через касетні боєприпаси виглядала, немов поверхня Місяця”, — говорить Гончаров.

Керувати дроном фермер вчився за допомогою літератури й оглядів на YouTube. За хорошої погоди та з дозволу військових Геннадій оглядає поля. Каже, що в тепловізор видно усі неприродні елементи.

“Коли дивишся крізь нього, то земля світиться однією температурою, рослини – іншою. А те, що неживе – уламки ракет, снаряд або міна, – світиться зовсім інакше. Роблю фотографії, вздовж і поперек, передивляюся потім годинами – так і вдається знаходити”, – розповів фермер Суспільному.

Пошук мін із дроном – безпечний. Був випадок, каже Геннадій, коли фермери намагалися самі розмінувати поля, і, на жаль, двоє загинули. Після виявлення боєприпасів фермер викликає спеціалістів ДСНС.

Начальник частини Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування Ігор Овчарук каже, що сапери щодня отримують від місцевих жителів від 20 до 50 заявок.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermer-z-harkivshhyny-shukaye-miny-na-polyah-za-dopomogoyu-drona-z-teplovizorom
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати