Фермер з Туреччини одягає на своїх корів окуляри віртуальної реальності: як це вплинуло на надої

Фермер з Туреччини одягає на своїх корів окуляри віртуальної реальності: як це вплинуло на надої
Фото: з відкритих джерел

Фермер з Туреччини одягає на своїх корів окуляри віртуальної реальності для того, щоб вони ставали щасливішими і давали більше молока. Результати дослідження приголомшливі — надої збільшилися на 20% з 22 до 27 літрів молока.

Фермер із Туреччини Ізет Коджак вдягнув на своїх корів, закритих на зиму, VR-окуляри, завдяки чому збільшив надої молока на 22%. Чоловік заявив, що планує купити ще 10 таких гарнітур, оскільки їхнє використання мало позитивний ефект на домашніх тварин – в окулярах віртуальної реальності вони думають, що знаходяться на літніх луках, що знижує їх стрес.

Турецький фермер надихнувся експериментом, який показав: корови, що пасуться у віртуальній реальності, почуваються щасливішими і дають більше молока. Про це пише The Science Times.

Зазначається, що окуляри віртуальної реальності для корів розробили фахівці разом із ветеринарами у 2019 році. Апаратуру адаптовано з урахуванням особливостей зору тварин: хоча корови не дальтоніки, вони не розрізняють червоного чи зеленого кольору, тому що бачать лише тьмяні відтінки жовтого й синього.
Фотографії корів у окулярах віртуальної реальності спричинили хвилю жартів у соцмережах – багато хто назвав експеримент коров’ячою версією знаменитого фільму “Матриця”.

Однак, Коджак на це не зважає, він задоволений результатом вкладення грошей у VR-окуляри для корів – тепер вони стали давати 27 літрів молока замість 22. В гарнітурі домашні тварини бачать літні пасовища, що знижує їхній стрес та тривожність.
Виробники молочних продуктів у Каліфорнії завжди заявляли, що їхня продукція краща, бо її виробляють “щасливі корови”. Як з’ясувалося, в молоці таких корів більше кальцію.

Дослідження, проведене 2017 року під назвою “Підвищення рівня серотоніну, що циркулює, покращує динаміку кальцію у допологової молочної корови”, показало: корови, які зазнавали впливу гормону серотоніну, підвищували рівень щастя, що призводило до виробництва кальцію їх організмом. Результати опубліковані в журналі Journal of Endocrinology.

Серотонін є відомим гормоном, який підіймає настрій, і щоденна дія його на корів підвищує загальний рівень кальцію у тварин. У дослідженні взяли участь дві породи корів: голштинська та джерсійська. У перших було підвищено вміст кальцію в крові, а у других – підвищено вміст кальцію у молоці.

Підвищення кальцію важливе для американської популяції корів, молоко яких має низький рівень цього елементу, особливо перед пологами.

Джерело: Обозреватель

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermer-z-turechchyny-odyagaye-na-svoyih-koriv-okulyary-virtualnoyi-realnosti-yak-cze-vplynulo-na-nadoyi
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати