Фермер звинувачує голову ОТГ в земельному рейдерстві

Фермер звинувачує голову ОТГ в земельному рейдерстві
Фото: з відкритих джерел

Фермер Віталій Желудько звернувся до президента, голови ВР та прем’єр-міністра зі скаргою на земельне рейдерство з боку голови Долинської ОТГ Запорізького району, пише propozitsiya.com.

Він обробляв землі, виділені в користування ще напередодні розпаду СРСР в 1991 році. Тоді одночасно держакти на постійне користування отримали три ФГ: пана Віталія, його батька і брата. Віталій Желудько наголошує, що ці землі передавалися державними актами «в довічне володіння з правом успадкування». Однак після смерті спочатку батька, а потім брата пан Віталій не зміг успадкувати це володіння: через недосконалість законодавства жодна нотаріальна контора не наважилась оформити спадщину на довічне володіння. 

Втім, фермер продовжував обробляти цю землю аж до 2017 року, коли Держгеокадастр, передчуваючи швидке відкриття ринку сільськогосподарських земель, не почав звертатися до прокуратури, щоб вилучити у фермерів не оформлену землю, зазвичай — землю, надану в користування їхнім батькам. 
«Спочатку прокурори шантажували штрафами і кримінальними справами, а потім домовлялися про щорічну мзду», — пише В. Желудько. 

Та незабаром Держгеокадастр став звертатися не до прокурорів, а напряму до суду.
Віталію Желудьку не пощастило ще й у тому, що село Нове Запоріжжя, де знаходиться виділена йому земля, розташоване всього за 6 км від виїзду з обласного центру і через це становить ласий шматок для забудови в перспективі. Тож попри рішення Верховного Суду від 20 листопада 2019 р., яке підтвердила право успадкування користування землями, виданими згідно держактів на право довічного успадкованого володіння, рішенням Долинської ОТГ землі, якими користувався В. Желудько, були розпайовані і роздані по 2 га. Цікаво, що десятки людей, які отримали землю внаслідок паювання, всі до одного негайно здали її в оренду одному з великих господарств, яке працює по території всієї області.

Звертаючись до найвищих органів влади, В. Желудько вимагає провести термінову ревізію усіх рішень про вилучення у фермерів землі, наданої свого часу в довічне користування, повернути ці землі фермерам. Також фермер пропонує господарствам, у яких забрали надану в користування землю, присвоїти статус новостворених. 

«Після подібного розорення фермерське господарство вже не зможе запуститися в нинішніх реаліях», — пояснює він. 

Насамкінець фермер закликає до ревізії земель, розданих під ОТГ, через високу корумпованість подібних операцій, особливо неподалік великих міст, де ОТГ і до нещодавніх законодавчих нововведень нескладно було з часом прирізати до населеного пункту, а потім змінити цільове призначення під забудову.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermer-zvynuvachuye-golovu-otg-v-zemelnomu-reyderstvi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  25 Травня

  Вживання комах у їжу може допомогти впоратися зі змінами клімату: як це можливо

  Китай закликає створити “зелений коридор” для експорту російського та українського зерна

  На Херсонщині загарбники відпустили викраденого ними фермера

  Національна платформа продовольчої безпеки допомагає закривати потреби місцевих громад у продуктах харчування

  Хорватія запропонувала для транспортування українського зерна свої порти

  Окупанти змушують херсонських фермерів перереєстровувати свої підприємства в Криму

  Україна веде перемовини про створення Організації країн-експортерів зерна

  Агрохолдинг МХП Косюка зменшив продаж курятини у квітні на 40%

  До Литви прибув перший поїзд з українським зерном

  Найпотужніші тваринницькі господарства Харківщини під окупацією — ОВА

  БІЛЬШЕ НОВИН