Фермери скорочують площі під картоплею

Фермери скорочують площі під картоплею
Фото: з відкритих джерел

Через окупацію лівобережжя Херсонщини, де вирощувалося значна частка ранньої картоплі та закриття чипосових заводів зменшилося й виробництво картоплі цих видів. Загалом фермери скорочують площі під картоплею, окрім ряду чернігівських виробників, які через окупацію змушені були пропустити сезон 2022 року.

Про це у своїй колонці на AgroTimes написав Ігор Чечітко, директор насіннєвої компанії  HZPC Ukraine.

Він зазначив, що з міграцією населення, розширенням посадок картоплі на присадибних ділянках, досить сприятливими погодними умовами, маємо значний урожай картоплі та низьку ціну на неї.

«З урахуванням ситуації, наша компанія HZPC Ukraine зменшила площі репродукування картоплі в Україні. В цілому, відмічаються тенденції до зменшення попиту на дуже ранні сорти та сорти з білим м’якушем, оскільки Херсонщина була найбільшим ринком для надранньої картоплі, а Східна Україна формувала попит на картоплю з білим м’якушем. Істотно зменшився ринок картоплі на переробку. Фабрика Pepsico не працює. Інші переробні підприємства зменшили власні потужності.

Більшість аграріїв є реалістами, тож у цілому є тенденція до зменшення площі під картоплею», – зазначив експерт. 

Він додав, що ряд виробників Чернігівщини, які не мали можливості посадити картоплю в 2022 році після деокупації, цього сезону планують її вирощувати.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermery-skorochuyut-ploshhi-pid-kartopleyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати