Tempo950x100

Tempo300x100

Фермери з Чернігівщини вивели породу свиней, адаптованих до умов традиційного сільського утримання

Фермери з Чернігівщини вивели породу свиней, адаптованих до умов традиційного сільського утримання
Фото: з відкритих джерел

Киянка Ірина Данильченко та її чоловік Олександр залишили юридичну кар’єру в столиці та вирішили займатися фермерством на Чернігівщині, пише SEEDS.

Тепер у фермерів є 20 га землі, на яких вирощують траву на сіно для тварин, а також починають сіяти зернові. У господарстві утримують отару кіз, корів, свиноматок і свійську птицю. Ферма спеціалізується на виготовлені молодих витяжних сирів, продажі курячих столових яєць та поросят жителям громади.

Найбільш перспективним напрямком фермери вважають репродуктивне свинарство. Зараз будують приміщення для свиноматок і для відгодівлі молодняка. Сюди вкладають всі сили та ресурси.

На підприємстві вивели власну породу свиней, які адаптовані до умов проживання в сільському хліві без опалення та споживають традиційні сільські корми замість сухих з добавками, пише видання Агробізнес Сьогодні.

Як розповіла пані Ірина, свинарство дуже швидко розвивається. Дрібні фермери почали вирощувати багато свиноматок, отримувати велику кількість поросят і продавати їх теж фермерам оптом. Однак з цим виникли проблеми.

«Сучасне українське фермерство перейшло на годування поросят сухими висококалорійними кормами, а жителі села продовжують годувати традиційними вареними овочами і кашами. Це призводить до того, що після переїзду з ферми до двору поросята не хочуть їсти домашню їжу або забивають собі шлунки, що дуже підвищує рівень смертності.

Виходячи з цієї ситуації сформувався новий ринок покупців, які хочуть купувати поросят вирощених на традиційних варених кормах. Ідея проєкту «Поросятко в кожен хлів» – продавати сільським жителям маленьких поросят, які генетично адаптовані до умов звичайного українського хліва і вигодувані на традиційних українських кормах», – наголосила Ірина Данильченко.

Перегляди: 428
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermery-z-chernigivshhyny-vyvely-porodu-svynej-adaptovanyh-do-umov-tradyczijnogo-silskogo-utrymannya
Like
Цікаво
4
Подобається
Сумно
Нічого сказати
2