Фермери з Чернігівщини вивели породу свиней, адаптованих до умов традиційного сільського утримання

Фермери з Чернігівщини вивели породу свиней, адаптованих до умов традиційного сільського утримання
Фото: з відкритих джерел

Киянка Ірина Данильченко та її чоловік Олександр залишили юридичну кар’єру в столиці та вирішили займатися фермерством на Чернігівщині, пише SEEDS.

Тепер у фермерів є 20 га землі, на яких вирощують траву на сіно для тварин, а також починають сіяти зернові. У господарстві утримують отару кіз, корів, свиноматок і свійську птицю. Ферма спеціалізується на виготовлені молодих витяжних сирів, продажі курячих столових яєць та поросят жителям громади.

Найбільш перспективним напрямком фермери вважають репродуктивне свинарство. Зараз будують приміщення для свиноматок і для відгодівлі молодняка. Сюди вкладають всі сили та ресурси.

На підприємстві вивели власну породу свиней, які адаптовані до умов проживання в сільському хліві без опалення та споживають традиційні сільські корми замість сухих з добавками, пише видання Агробізнес Сьогодні.

Як розповіла пані Ірина, свинарство дуже швидко розвивається. Дрібні фермери почали вирощувати багато свиноматок, отримувати велику кількість поросят і продавати їх теж фермерам оптом. Однак з цим виникли проблеми.

«Сучасне українське фермерство перейшло на годування поросят сухими висококалорійними кормами, а жителі села продовжують годувати традиційними вареними овочами і кашами. Це призводить до того, що після переїзду з ферми до двору поросята не хочуть їсти домашню їжу або забивають собі шлунки, що дуже підвищує рівень смертності.

Виходячи з цієї ситуації сформувався новий ринок покупців, які хочуть купувати поросят вирощених на традиційних варених кормах. Ідея проєкту «Поросятко в кожен хлів» – продавати сільським жителям маленьких поросят, які генетично адаптовані до умов звичайного українського хліва і вигодувані на традиційних українських кормах», – наголосила Ірина Данильченко.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermery-z-chernigivshhyny-vyvely-porodu-svynej-adaptovanyh-do-umov-tradyczijnogo-silskogo-utrymannya
Like
Цікаво
4
Подобається
Сумно
Нічого сказати
2

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН