Фінські вчені створили яєчний білок з грибів, якими залатують тріщини в бетоні

Фінські вчені створили яєчний білок з грибів, якими залатують тріщини в бетоні
Фото: з відкритих джерел

Дослідницька група з Фінляндії створила нову альтернативу яєчного білка, яка чудово підходить для пекарської і молочної промисловості та може стати першою у своєму роді.

Фінський Центр технологічних досліджень VTT спільно з вченими Future Sustainable Food Systems, що базується в Університеті Гельсінкі, вихідним інгредієнтом обрали штам грибів Trichoderma reesei.

«VTT вдалось отримати яєчний білок за допомогою ниткоподібного аскоміцетного гриба Trichoderma reesei. Ген, що відповідає за створення овальбуміна — головного білка яйця, «вставляється» біотехнологічними інстументами в грибок, який потім виробляє цей самий білок», — пояснила Емілія Нордлунд, дослідник VTT.

Далі овальбумін відокремлюють від клітин, концентрують і сушать.

Нова розробка, Tr-OVA, усуває ризик зараження сальмонелою, що може мати місце при використанні звичайних яєць.

Порошок гарно піниться, що відкриває чимало можливостей для професійного застосування у випічці та виробництві молочних продуктів, включаючи безе, пудинги та тістечка.

Розробки пілотного етапу не дозволили розрахувати вплив на навколишнє середовище в комерційному масштабі, проте імовірне зменшення викидів парникових газів може досягти 55%.

Дослідницька група сподівається, що Tr-OVA буде працювати як пряма заміна звичайних яєчних білків майже у всіх сферах застосування.

До речі, Trichoderma reesei — це ті ж самі гриби, якими раніше вчені з Університету Бінгемтона пропонували залатувати тріщини в бетоні.

Джерело: newfood.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/finski-vcheni-stvoryly-yayechnyj-bilok-z-grybiv-yakymy-zalatuyut-trishhyny-v-betoni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати