Фінський стартап будує першу у світі фабрику для виробництва білка з повітря

Фінський стартап будує першу у світі фабрику для виробництва білка з повітря
Фото: з відкритих джерел

Фінська технологічна компанія Solar Foods, що виробляє білок з повітря, збирається розпочати будівництво свого першого промислового заводу уже в цьому році.

Нові виробничі потужності під назвою Factory 01 дозволить масштабувати та комерціалізувати протеїн Solein, який, як стверджує Solar Foods, є «найбільш стійким білком у світі».

Solein – флагманський продукт Solar Foods. Він отримується шляхом ферментації ГМ-мікробами елементів з повітря (вуглекислий газ та водень) під дією електричного струму. Мікроби поглинають ці елементи та виділяють їстівний білок.

На заводі також розмістять демонстраційний центр, щоб відвідувачі на власні очі змогли побачити, як створюється білок із повітря.

Білок із повітря можна включати до складу будь-яких харчових продуктів – від замінників м’яса до безмолочних напоїв.

Пасі Вайнікки, що управлятиме Factory 01, говорить, що це буде не лише платформа для масштабування Solar, але спосіб показати світові, як може виглядати майбутнє екологічно чистого виробництва харчових продуктів.

«Сьогодні ми знаходимося на такому ж роздоріжжі з продовольчою системою, як і в середині 1980-х років з інформаційно-комунікаційними технологіями, — каже він. — За нашими обідніми столами вже відбуваються «тектонічні зрушення».

Нагадаємо, Solar Foods була заснована в 2017 р., а її білок із повітря з’явився ще до того, як стартап отримав 10 млн євро від Фінського кліматичного фонду.

На сьогодні загальне фінансування стартапу досягло 35 млн євро. Серед його спонсорів — Business Finland — ще одне фінське урядове агентство, яке підтримує інновації.

Джерело: newfood.media

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/finskyj-startap-buduye-pershu-u-sviti-fabryku-dlya-vyrobnycztva-bilka-z-povitrya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати