Tempo950x100

Tempo300x100

Фінтех-проєкти в Україні: як це може допомогти аграріям

Фінтех-проєкти в Україні: як це може допомогти аграріям
Фото: з відкритих джерел

Масштаб польових робіт цього року перевищує фінансові можливості господарств. Знайти ефективне та просте рішення, а з ним і залучити кошти, аграріям можуть допомогти фінтех-платформи.

Про це йдеться у повідомленні Програми USAID з аграрного і сільського розвитку.

Так, краще розуміння інновацій дозволить агровиробникам користуватися такими рішеннями вже сьогодні та отримати необхідне фінансування для своїх господарств. Наприклад, якщо раніше треба було прийти безпосередньо в магазин та передати гроші за товар «в руки» продавця, то тепер достатньо зайти на його сайт та скористатися прив’язаною системою онлайн оплати. Програми та цифрові рішення, які зробили таку оплату можливою, – це приклад розвитку фінтех.

Для кредиторів важливо отримати якісні заявки потенційних позичальників, де інформація про господарство та фінансові дані будуть структуровані належним чином. Відтак, програми можуть автоматично зчитувати дані з фінансової звітності та на їхній основі формувати бажаний для кредиторів шаблон заявки. Це спрощує кредитний аналіз та пришвидшує час прийняття рішення щодо надання кредиту. В основі таких процесів кілька програмних інструментів.

По-перше, автоматизація. Наприклад, програма знає, з якої клітинки звітності в яку клітинку заявки заповнити необхідне значення. Ніхто не переносить дані вручну, що економить час, мінімізує помилки, не допускає помилкового трактування.

По-друге, роботизація процесів. Наприклад, чат-боти, розпізнавання зображень та перетворення інформації з них в текстовий формат, створення аналітичних звітів тощо. Все більше та більше до цих завдань підключають також і штучний інтелект, який не обов’язково потребує чітких інструкцій по типу «скопіювати А в клітинку Б», а може аналізувати великі масиви даних та самостійно визначати алгоритми подальшої обробки нової інформації.

По-третє, верифікація даних. Гармонізація платформ з державними реєстрами, підтвердження особи через банкID, Дію, електронні цифрові підписи – кілька найпоширеніших інструментів, які застосовуються в фінтех для перевірки даних та підтвердження їхньої достовірності (верифікації).

«Адаптувавши ці інструменти під свою ідею, фінтех платформи пропонують аграріям спрощення фінансового управління господарством, допомогу з розробкою бізнес-планів, спрощення комунікації з кредиторами та автоматизацію заявок на фінансування», – йдеться у повідомленні.

Джерело: AgroTimes

Перегляди: 20
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/finteh-proyekty-v-ukrayini-yak-cze-mozhe-dopomogty-agrariyam
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    29 Березня

    Як змінилися ціни на печериці, цибулю та салат

    Неадекватна поведінка та нервова реакція заступника міністра сільського господарства Польщі Колодзейчика завела перемовини в глухий кут

    28 Березня

    Експорт українського зерна у 2023/24 МР перевищив 34 млн тонн

    Біореактори під Гаагою стали вирощувати лабораторну свинину удвічі швидше, ніж раніше

    Кліматичні зміни треба розглядати як можливість розвитку агросектору

    Україна і Польща близькі до розв’язання зернового питання, але є нюанс

    Інформаційна довідка щодо отримання компенсацій за розмінування с/г земель – документ

    ФАО надасть українським аквафермерам 50 тонн кормів для риб

    Вінницька кондитерська фабрика “Рошен”  2023 рік закінчила зі збитком 14,7 млн грн

    Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні активно зростають

    БІЛЬШЕ НОВИН