Фруктове господарство на Одещині знизило собівартість продукції завдяки гранту на сонячну електростанцію

Фруктове господарство на Одещині знизило собівартість продукції завдяки гранту на сонячну електростанцію
Фото: з відкритих джерел

Виробники фруктів та саджанців із с. Суворове Ізмаїльського р-ну Одеської області виграли грант на розвиток бізнесу з впровадженням еко-підходу у вирощуванні. Так, за фінансової підтримки Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP агровиробники Михайло Мінов та Світлана Матушевська отримали кошти на встановлення сонячної електростанції, що виключило ймовірність забруднення довкілля вихлопними газами. 

Про це повідомляє пресслужба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

За допомогою грантового обладнання виробникам вдалося замінити дизельні водяні помпи, що подають воду до системи крапельного зрошення у плодовому саду, на електродвигуни, що використовують у роботі енергію сонячних панелей. Це призвело до збільшення врожайності свіжих фруктів на 50% та значно знизило собівартість продукції. Також з використанням сонячної електростанції виробники можуть розраховувати на збільшення валового обсягу готової продукції, що дозволить створювати великі партії для реалізації фруктів у великих торгових мережах та в майбутньому вийти на міжнародні ринки. 

СФГ «Гроно» планує залучити інших фермерів з сусідніх сіл для подальшого створення кооперативу з виробничою лінією з переробки, що надасть можливість разом формувати великі партії фруктів для виходу на серйозні канали збуту.

– Завдяки гранту UHBDP ми отримали можливість встановити сонячну електростанцію, яка забезпечила безперебійний полив у нашому саду. Тепер дерева отримують необхідну вологу в повному обсязі, а ми – стабільно високий врожай та зниження собівартості виробництва. Наразі ставимо собі завдання: збереження та збільшення робочих місць зі збільшенням дохідної частини СФГ «Гроно», – ділиться планами на майбутнє Михайло Мінов, голова СФГ.

Михайло Мінов та Світлана Матушевська – справжні спеціалісти в галузі агрономії, мають 18-річний досвід вирощування фруктових культур.

– Ми закінчили сільгоспінститут, пройшли тернистий шлях з вирощування та заснували СФГ «Гроно», – розповідає Світлана Матушевська. – Наразі вирощуємо персики, черешню, сливу, яблуко, виноград та маємо напрацьовані зв’язки та довіру покупців. Вирощуємо самі, враховуючи інноваційні технології, підщепи та сорти. Для нас дуже важлива соціально-психологічна атмосфера в сім’ях. Ми надаємо молодим жінкам можливість заробляти у себе вдома та не шукати заробіток за кордоном, що призводить до розпаду сімей та позбавляє дітей можливості виховуватися в повній родині.

Та на цьому успіхи господарства не закінчуються. Окрім збереження навколишнього середовища, зниження витрат та збільшення врожайності через грантове обладнання, СФГ «Гроно» в минулому сезоні збільшило асортимент продукції за рахунок переробки та подовжило період реалізації продукції, інвестувало кошти в рекламу, збільшило кількість найманих співробітників та створило нові робочі місця, поповнило податками бюджет місцевої територіальної громади за рахунок збільшення обсягів продажів.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fruktovomu-gospodarstvu-na-odeshhyni-vdalosya-zbilshyty-vrozhajnist-zavdyaky-grantu-na-sonyachnu-elektrostancziyu
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати

    19 Квітня

    Інформація про відмову Китаю від української кукурудзи – це чутки на рівні трейдерів

    Поляки бідкаються, що через мобілізаційні закони в Україні у них не буде кому збирати полуницю

    18 Квітня

    На Дунаї відкрили додаткову лабораторію для аналізу зерна

    Безалкогольне ігристе вино з канабісом знімає стрес і покращує настрій

    Литва відновила закупівлі російського зерна після шестимісячної перерви

    На Полтавщині збудують новий завод із виробництва крупи

    В Укрзалізниці розповіли про здешевлення перевезення зернових вантажів

    У Мінагрополітики озвучили перший прогноз майбутнього врожаю зернових

    Єгипет купив українську пшеницю за вищою, ніж на попередньому тендері, ціною

    Тисячі тонн зерна на понад 20 млн грн: митники викрили недоброчесного експортера зернових культур

    БІЛЬШЕ НОВИН