Фундук і волоський горіх: де і що найбільше саджають фермери за грантовою програмою

Фундук і волоський горіх: де і що найбільше саджають фермери за грантовою програмою
Фото: з відкритих джерел

За дев’ять місяців українці засадили 493,3 га. фундуком і волоським горіхом. Такі результати Грантової програми з розвитку садів, ягідників та теплиць Міністерства аграрної політики та продовольства України

Проєкт міністерства стартував у липні 2022 року.

Впродовж цього часу лідером серед культур у рамках програми став фундук та волоський горіх, ним засадили 493,3 га. Друге місце посіли лохина та чорниця – 350 га, на третьому – яблуня із площею 296,1 га.

Найбільше фундуку садитимуть на Київщині – 157,8 га, а також на Закарпатті – 121,9 га.  Рекордсменом за площею із закладки плантацій лохини є Львівщина – 73,5 га. Яблуневі сади найбільше розвиватимуть на Закарпатті (97,4 га), Вінниччині (50 га) та Буковині (41,8 га).

Загалом, підприємці заклали садів та побудували теплиць на території 1 375,64 га.

За 9 місяців від старту грантової програми вже підписало 101 наказ на суму 489,2 млн грн.

Розмір гранту становить від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 70 % вартості проекту висадки насаджень. Усі кошти мають бути спрямовані на реалізацію проекту.

Щоб податися на грант, підприємець має створити нові офіційні робочі місця. Також ті, хто хочуть долучитися до програми, мають бути готовим взяти на себе від 30 відсотків витрат.

Для тих бізнесменів, які хочуть вирощувати культури в садах, площа їхньої території має бути від 1 до 25 га.

Для розвитку тепличного господарства гранти надаються на будівництво однієї модульної теплиці орієнтовною площею від 0,4 га до 2,4 га відповідно до типового проекту.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/funduk-i-voloskyj-gorih-de-i-shho-najbilshe-sadzhayut-fermery-za-grantovoyu-programoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати