Газпром намагається подолати рекордні збитки та адаптувати бізнес

Газпром намагається подолати рекордні збитки та адаптувати бізнес
Фото: з відкритих джерел

Газпром, російський газовий монополіст, намагається оговтатися від рекордних збитків, які спричинило повномасштабне вторгнення росії в Україну. Компанія зосереджується на внутрішньому ринку, але стикається з численними викликами, включаючи втрату ключових клієнтів.

Про це розповідає AgroReview

За інформацією видання Financial Times, цього року обсяг постачань газу до Європи та Туреччини може зменшитися більш ніж уп’ятеро в порівнянні з 2019 роком. Очікується, що він впаде до 47 млрд куб. м, а до 2034 року – до 34 млрд куб. м. Водночас, дефіцит може скласти 15 млрд рублів.

Проблеми та рішення

Газпром зіткнувся з численними проблемами: від порушення ланцюгів поставок до обмеження доступу на європейський ринок. Цей ринок, на якому компанія раніше домінувала, став ареною для найсильнішої енергетичної кризи в Європі за останні півстоліття.

Голова ради директорів Газпрому Олена Ілюхіна планує об’єднати різні підрозділи компанії в «єдину, вертикально інтегровану компанію». Зокрема, пропонується скоротити витрати в багатьох сферах: від відряджень до зв’язків із державними органами, а також позбутися непрофільних активів, включаючи мережу метанових заправок.

Скорочення персоналу та реформи

Ілюхіна також ініціювала масштабне скорочення персоналу в штаб-квартирі, яке передбачає закриття щонайменше трьох департаментів, зокрема нового підрозділу, створеного в 2022 році для пошуку російських альтернатив західним технологіям. Ще вісім відділів, включаючи зовнішньоекономічні зв’язки та капітальний ремонт, планується злиття, а юридичні, податкові та казначейські функції об’єднають у єдиний центр.

Незважаючи на заплановані заходи, ситуація Газпрому залишається нестабільною. У січні компанія звернулась до уряду з проханням зберегти монополію на експорт трубопровідного газу до 2050 року та виключити конкуренцію серед російських виробників на світовому ринку СПГ, де Газпром втрачає позиції на користь Новатеку.

Олена Ілюхіна також наголошує на необхідності підвищення внутрішніх цін на газ, оскільки поточна ситуація не дозволяє забезпечити належні інвестиції в інфраструктуру компанії. За її планами, Газпром повинен зосередитися на внутрішньому ринку, пропонуючи широкий спектр послуг – від газу до електроенергії та фінансових послуг. Однак, останнім часом компанія втратила ключових клієнтів, зокрема великий бізнес, який перейшов до Роснафті, що належить давньому союзнику президента рф Ігорю Сєчіну.

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/gazprom-namagayetsya-podolaty-rekordni-zbytky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини