Гендиректор “Нібулону” Вадатурський проситиме заморозити борги компанії

Гендиректор “Нібулону” Вадатурський проситиме заморозити борги компанії
Фото: з відкритих джерел

Гендиректор компанії “НІБУЛОН”‎ Андрій Вадатурський хоче домовитися про замороження боргу із відтермінуванням виплат, щоб полегшити фінансовий стан компанії. Однак спроби переконати міжнародних кредиторів погодитися на зміну графіку виплат за боргами завмерли на місці.

Про це очільник компанії розповів виданню Financial Times.

Загалом “НІБУЛОН” заборгував $570 млн 26 західним й українським кредиторам. Минулої осені компанія припинила виплати міжнародним кредиторам. За словами Вадатурського, деякі українські банки почали конфісковувати активи компанії.

Для залучення фінансування необхідно, щоб західні союзники України надали гарантії покриття ризиків, які повʼязані із війною. Так зростуть шанси на те, що банки розвитку будуть позичати кошти українським компаніям.

Вадатурський додав, що з кредитними канікулами і готівкою “НІБУЛОН” зможе профінансувати наступну посівну, а незалежні фермери зможуть уникнути банкрутства.

“Без грошей ти нічого не можеш зробити. Натепер це мій головний пріоритет”, — сказав Вадатурський.

За словами заступника генерального директора “НІБУЛОНу” по взаємодії з органами влади та з правових питань Михайла Різака, через повномасштабне вторгнення земельний банк компанії зменшився з 76,5 тис. га до 51 тис. га. Більша частина земель, на яких “НІБУЛОН” наразі не може вести господарську діяльність знаходиться в Луганській області, а близько 5,5 тис. га потребують розмінування у Снігурівському районі (Миколаївська обл).

Зазначимо, до війни компанія “НІБУЛОН” обробляла 82 тис. га землі, володіла і управляла мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві. “НІБУЛОН” експортувала переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу. Крім того, компанія мала широку лінійку флоту (річковий, морський і змішаний).

Нагадаємо, агрокомпанія “Нібулон” у період із березня до серпня скоротила експорт на 88% унаслідок втрати можливості користуватися звичайними маршрутами через Миколаївський порт.

У ТОВ СП “НІБУЛОН” призначили міжнародну консультативну раду для формування стратегії наступного етапу розвитку компанії. Команда із трьох міжнародних експертів має десятки років досвіду роботи на товарних ринках, у банківській, фінансовій сферах та у менеджменті в Україні та за кордоном.

На елеваторах ТОВ СП “НІБУЛОН” для сушіння зерна використовується виключно газ. У компанії зазначили, що на сьогодні ринкова ціна на газ на 55-65% вища ніж влітку, та на 35-45% вища ніж у жовтні минулого року.

“Нібулон” надав свої баржі на початку широкомасштабного вторгнення, щоб зупинити можливий російський вхід у води міста.

Джерело: landlord.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/gendyrektor-nibulonu-vadaturskyj-prosytyme-zamorozyty-borgy-kompaniyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати