Глобальне потепління призведе до нищівних посух та втрат врожаю

Глобальне потепління призведе до нищівних посух та втрат врожаю
Фото: з відкритих джерел

Виступаючи разом із прем’єр-міністром Великобританії у понеділок у Нью-Йорку, Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав світових лідерів до «рішучих дій зараз для запобігання кліматичній катастрофі».

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш приєднався до надзвичайного саміту, скликаного і на якому присутній прем’єр -міністр Великобританії Борис Джонсон, щоб наполягати на подальших діях щодо фінансування клімату та інших заходів напередодні переломної кліматичної конференції ООН COP26, яка розпочнеться наступного місяця у Шотландії.

За його словами, потепління на 2,7ºС принесе за собою жахливі наслідки, враховуючи, що зростання навіть на 1,5ºС – вже буде катастрофою.

«Щоб обмежити підвищення температури (хоча б до 1,5ºС), нам необхідно до 2030 року скоротити шкідливі викиди в атмосферу на 45%, що дозволить нам досягти вуглецевої нейтральності до середини століття», – наголосив Гутерріш.

Натомість зобов’язання, взяті країнами сьогодні, передбачають збільшення викидів парникових газів до 2030 р. – порівняно з рівнями 2010 р. – на 16%.

«Порятунок теперішнього та майбутнього поколінь – це спільна відповідальність», – сказав генсек ООН.

Він зазначив, що насамперед підвищення температур призведе до дефіциту вологи на полях і, як наслідок, масштабних посух, які знищуватимуть урожаї. Все це може призвести до нестачі харчів та голоду.

Генсек ООН закликав вже сьогодні світових лідерів зробити все можливе, щоб майбутній саміт увінчався успіхом, ознаменувавши тим самим поворотний момент у боротьбі з глобальним потеплінням.

Гутерріш зазанчає: – «Як кажуть вчені, досягнення показника у 1,5ºС все ще можливо, але для цього більшості країн необхідно різко підвищити зобов’язання зі скорочення викидів на національному рівні. Ініціативу зобов’язані взяти на себе розвинені країни, але і держави з економікою, що розвивається, не повинні залишатися осторонь».

Джерело: ІЦ УАК

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/globalne-poteplinnya-pryzvede-do-nyshhivnyh-posuh-ta-vtrat-vrozhayu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати