Глобальне потепління загрожує зростанням цін на банани

Глобальне потепління загрожує зростанням цін на банани
Фото: з відкритих джерел

Зміна клімату на Землі призведе до подорожчання бананів. За словами Паскаля Лю, старшого економіста Всесвітнього бананового форуму, глобальне потепління – це величезна загроза для бананової галузі, пише BBC.

Банани чутливі до підвищення температури, яке сприяє поширенню хвороб, насамперед –  панамської хвороби, спричиненої штамом TR4. Це грибкова інфекція, яка перекинулася з Австралії та Азії спочатку в Африку, а тепер і в Південну Америку. Щойно грибок потрапляє на плантацію, він вбиває всі бананові дерева. Позбутися його дуже складно.

Поширення грибка почало загрожувати виробництву банана Кавендиш, найпопулярнішого на сьогодні сорту.

“Ми знаємо, що спори цього фузаріозного в’янення надзвичайно стійкі й можуть поширюватися через повінь, а також сильним вітром”, – сказав Лю. Під час глобального потепління такі погодні явища стають дедалі частішими, а отже, хвороба переноситиметься набагато швидше, ніж за звичайних умов.

“Безумовно, буде певне підвищення цін. Якщо не буде значного збільшення пропозиції, я прогнозую, що ціни на банани залишаться відносно високими в найближчі роки”, – сказав експерт.

З-поміж інших підстав для подорожчання бананів Лю назвав зростання цін на добрива, енергію та транспорт, а також дефіцит кадрів у галузі.

Джерело: LIGA.Бізнес

Перегляди: 22
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/globalne-poteplinnya-zagrozhuye-zrostannyam-czin-na-banany
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати