Громади мають долучатися до контролю за використанням земель на їхніх територіях

Громади мають долучатися до контролю за використанням земель на їхніх територіях
Фото: з відкритих джерел

У ході робочого візиту до Запоріжжя перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький зустрівся з головами районних державних адміністрацій, територіальних громад, керівників територіальних органів. Говорили на тему земельної реформи, зокрема її практичної реалізації в аспекті повноцінного розпорядження сільськогосподарськими землями й водними об’єктами громадами. 

«На сьогодні актуальним є питання вирівнювання податкового зобов’язання та запровадження обов’язкових додаткових платежів із усіх землекористувачів, які спеціалізуються на товарному виробництві, також із державних підприємств. Громадськість підтримує та чекає на відповідні зміни», – зазначив Тарас Висоцький.

Крім того, піднімалося питання щодо постійного користування землями фермерами. З 1 липня цього року всі фермери можуть звернутися до громад, у межах яких ці землі розташовані, і відповідно оформити землю в приватну власність, виплачуючи вартість за нормативно-грошовою оцінкою рівними платежами протягом 10 років. За словами Тараса Висоцького, це і суттєво допоможе фермерам, і знизить рівень соціальної напруги.

Також на зустрічі піднімалося питання самовільного зайняття земельних ділянок або нецільового використання – наприклад, розорення пасовищ. Як пояснив перший заступник міністра агрополітики, 27 травня громади отримали повноваження мати в штаті спеціальних інспекторів – відповідно, вони можуть оглядати ці земельні ділянки та нараховувати штрафи в разі їхнього нецільового використання.  Усі ці кошти в розмірі 100% надходять до місцевих бюджетів. «Важливо, щоб громади також долучалися до контролю за ефективним та правомірним використанням земель на їхніх територіях», – резюмував Тарас Висоцький.

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/gromady-mayut-doluchatysya-do-kontrolyu-za-vykorystannyam-zemel-na-yihnih-terytoriyah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН