Хімкомпанія Фірташа через суд скасувала рішення АМКУ про примусовий поділ

Господарський суд Києва 29 липня рішенням повністю задовольнив позовні вимоги до Антимонопольного комітету компаній "Рівнеазот", "Черкаський "Азот" і "Северодонецькое об'єднання "Азот", що входять в азотний бізнес Group DF Дмитра Фірташа, і визнав недійсним рішення відомства від 5 вересня 2019 року про примусовий поділ цих активів протягом дев'яти місяців.
Про це з посиланням на прес-службу Group DF повідомляє БизнесЦензор.

"За результатами оцінки наданих позивачами доказів, суд прийняв рішення на користь підприємств азотного бізнесу Group DF. Таким чином, позивачі довели безпідставність висновків АМКУ в тому, що підприємства азотного бізнесу групи займали монопольне (домінуюче) становище на ринку азотних мінеральних добрив в 2014-2017 рр .. і зловживали цим положенням", – повідомляє Group DF.

Рішення означає також незаконність накладення на "НФ Трейдінг Україна" штрафу в розмірі 107 млн грн.

Як повідомлялося, Антимонопольний комітет 5 вересня по справі про зловживання групи Дмитра Фірташа на ринку мінеральних добрив в 2014-2017 роках наклав штраф на ТОВ "НФ Трейдінг Україна" в розмірі 107 млн грн, а у відношенні компаній "Сєвєродонецьке об'єднання "Азот", "Рівнеазот" і "Азот" (Черкаси) застосувати примусовий поділ.

У Group DF через холдинг Ostchem входять заводи Черкаський "Азот", "Рівнеазот" і Сєвєродонецький "Азот". Менеджмент Дмитра Фірташа також контролює державний "Сумихімпром".

86% в Ostchem належить Фірташу. Ще 14% – народному депутату від "Опозиційного блоку" Юлії Льовочкіної, сестру Сергія Льовочкіна – партнера Фірташа по телеканалу "Інтер" і екс-главу Адміністрації президента Віктора Януковича.

Власник найбільшого агрохолдингу розповів про трансформацію в кулінарну компанію

Компанія МХП проходить процес трансформації із сировинної у кулінарну. Про це на своїй сторінці у Facebook написав власник компанії Юрій Косюк.

"Переконаний, що єдиний шлях до розвитку — в постійному пошуку та вмінні змінюватися. Для нас — це ставати ближчими до споживача", - коментує Косюк.

У ході трансформації МХП відкриває нові роздрібні торгівельні точки. Мова про "М’ясомаркети".

"Це м’ясні магазини принципово нового формату, що покликані задати високу планку стандартів якості клієнтського сервісу та створити для покупців унікальний досвід", - додає він.

"М’ясомаркетів" в Україні вже три, один із них відкрився сьогодні у Миколаєві. В його асортименті буде 180 унікальних торговельних позицій м’яса.

Окрім "М’ясомаркетів" МХП реалізував ще два проекти, у столиці. Вони поєднують в собі рітейл і хореку (hotel, restaurant, cafe). Мова про гастростудію "Секрети Шефа" та сендвічну "ХО перекусити?".

"Пишаюсь креативністю та завзяттям своєї команди та тим, як кожен вкладається в реалізацію нашої спільної мети — щаслива Україна", - резюмував Косюк.

Довідка: МХП — один з найбільших агрохолдингів України. Найбільший виробник і експортер курятини ("Наша Ряба"). Географія експорту компанії охоплює понад 80 країн світу. Власник - Юрій Косюк

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

У найбільшого виробника морозива та напівфабрикатів борги на понад 900 млн грн

Згідно з ухвалою Госпсуду Донецької області від 27 липня, в рамках справи про банкрутство ПрАТ “Геркулес” про свої вимоги до боржника заявили в т.ч. Райффайзен Банк Аваль (587,5 млн грн), банк “Кредит Дніпро" (184,6 млн грн), Укрексімбанк (140,8 млн грн).

Про це повідомляє Finbalance.

Також про грошові вимоги до ПрАТ “Геркулес” заявили ТОВ "Фінансова компанія "Інвестохіллс Веста" (291,9 млн грн), ТОВ “Фінансова компанія “Юніко Фінанс” (140,8 млн грн), ТОВ "Лавіос" (438,3 млн грн), ТОВ "Галамет" (375,3 млн грн), ТОВ "Електросталь" (41,4 млн грн), ПП "Маріната" (504,8 млн грн), ТОВ "Наш продукт плюс" (9,3 млн грн), ТОВ "Торговий дім "Стіл Трейдінг" (38,3 млн грн), Фонд соцстрахування в Донецькій області (1,48 млн грн).

03.06.2020 Верховний Суд відмовився задовольнити касаційні скарги Райффайзен Банку Аваль і банку “Кредит Дніпро” та залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій, якими було відкрито провадження в справі №905/2030/19 про банкрутство ПрАТ "Геркулес" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Згідно з судовими матеріалами, ПрАТ “Геркулес” наводило інформацію, що обсяг його заборгованості як основного боржника становить близько 616 млн грн, як поручителя - 329 млн грн (тобто сукупно - 945 млн грн), а на балансі обліковується майно на 430,5 млн грн. При цьому боржник зазначав, що переважна частина цього майна розташована на тимчасово непідконтрольній уряду України території, не використовується в господарській діяльності ПрАТ "Геркулес" та деякі об`єкти можуть не існувати.

Ініціатором відкриття справи про банкрутство ПрАТ “Геркулес” було приватне підприємство “Маріната”, яке посилалося на наявність у боржника заборгованості за договором безвідсоткової фінансової допомоги №ФП/09-04 від 09.04.2015 у розмірі 3,42 млн грн, а також на наявність заборгованості компанії перед іншими структурами (в т.ч. банками).

22.02.2019 Госпсуд Донецької області видав наказ про примусове виконання рішення цього ж суду від 24.01.2019 в справі №908/2784/15 про звернення стягнення на предмети іпотеки в рахунок погашення заборгованості ПрАТ “Геркулес”, ПАТ “Донецький міський молочний завод №2”, ПП «Украинский продукт» перед Райффайзен Банком Аваль на суму 14,37 млн дол (за генеральним кредитним договором №012/01-03-3/1434 від 21.11.2013 та укладеними в його рамках кредитними договорами №012/01-03-3/00120, №012/01-03-3/1436, №012/01-03-3/1437, №012/01-03-3/00121).

Крім того, Госпсуд Донецької області розглядає справу №905/2235/17 за позовом Фонду гарантування, що діє в інтересах банку “Петроммерц-Україна” (на ліквідації), до ПрАТ “Геркулес”, ПАТ “Донецький міський молочний завод №2”, ТОВ “Добриня-Продукти”, ПП “Український продукт”, ТОВ Агрофірма “Горняк” про солідарне стягнення 10,5 млн дол заборгованості за кредитним договором № 011-03-12 від 23.07.2012.

У держреєстрі кінцевими бенефіціарами ПрАТ “Геркулес” (зареєстроване в Краматорську) значиться Віктор Гашпар; ПАТ “Донецький міський молочний завод №2” - Віктор Гашпар, Юрій Рубан, Геннадій Узбек; ПП “Украинский продукт” - Ігор Андрєєв.

Власне, з бізнесменом Ігорем Андрєєвим і пов’язували “Геркулес” - одного з найбільших в Україні виробників морозива та напівфабрикатів.

Ваш вибір 'Подобається'.

«Нібулон» вивів на залізничні колії власний локомотив

Агрохолдинг «Нібулон» отримав дозвіл від АТ «Укрзалізниця» на самостійне подавання і забирання вагонів з колій залізничної станції Миколаїв-Вантажний до перевантажувального термінала компанії за допомогою власного локомотива ТГМ 4.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

«Минулого року «Нібулон» придбав локомотив ТГМ 4. До цього часу він виконував тільки вантажні маневри на території морського перевантажувального терміналу компанії в Миколаєві», – заявила компанія.

Завдяки отриманому дозволу компанії зможе оптимізувати роботу й економити кошти за рахунок виконання всього комплексу робіт з подавання і забирання вагонів своїм транспортом.

«Після перевірок локомотива і локомотивно-складальної бригади визначено, що вони повністю відповідають всім вимогам для виїзду на колії загального користування станції Миколаїв-Вантажний», – зазначив Юрій Нанакін, начальник дільниці залізничного транспорту компанії «Нібулон».

Кернел першим в історії України встановив експортний рекорд

Кернел експортував 8 млн тонн зернових культур за підсумками 2019/2020 маркетингового року. Це новий історичний максимум для компанії та України — жоден аграрний експортер не досягав цього рівня. Значне нарощування експорту стало можливим завдяки низці факторів — зокрема, за рахунок збільшення власних портових потужностей, повідомляють у компанії. 

"Кернел став оператором з найбільшими обсягами перевалки зерна в портах України в 2019/2020 маркетинговому році, – коментує Євген Осипов, СЕО Кернел. –Протягом останніх двох років компанія наростила експорт удвічі, зміцнивши лідерство на ринку. Частка Кернел в загальному експорті зернових з України зросла з 11,6% до 13,3%".

Як зазначив Олександр Головін, генеральний директор компанії "Кернел-Трейд", директор із закупівель зернових та олійних культур, окрім рекордного врожаю зернових другий рік поспіль, на показники вплинула ефективна й злагоджена робота команд Кернел у напрямку закупівель, трейдингу, логістики.

"Рекорд був би неможливим без плідної співпраці із сільгоспвиробниками. Дивізіон Агробізнес Кернел забезпечив 2,8 млн тонн зернових. Ще 5,2 млн тонн продукції ми закупили в агровиробників, у тому числі завдяки форвардним закупівлям, договорам фінансування та партнерському проєкту Open Agribusiness. Порівняно з минулим роком, цифра зросла на 63%. Плани на цей рік ще амбіційніші — близько 7,4 млн тонн", — зазначив Олександр Головін.

У 2019/2020 МР змінилися не тільки обсяги, але й географія експорту. Насамперед за рахунок хорошого врожаю в країнах Євросоюзу. Натомість Китай різко збільшив обсяги закупівель, придбавши у компанії Кернел понад 1,5 млн тонн кукурудзи, що у 6 разів більше, ніж у попередньому сезоні. Відтак КНР стала найбільшим імпортером для Кернел, обійшовши Нідерланди та Іспанію, які були основними країнами призначення протягом попередніх років. Найбільше пшениці було експортовано до країн Східної Азії: суттєво збільшилися обсяги поставок в Індонезію і Тайланд.

Водночас Кернел довелося подолати чимало викликів. Сезон стартував з відносно високими світовими цінами через несприятливі погодні умови на Середньому Заході США. Однак ціни пішли вниз, коли Бразилія зібрала рекордний другий урожай. На початку січня була підписана перша фаза угоди США з Китаєм, яка мала покласти край торговельній війні, однак ринок на неї практично не відреагував. У лютому-березні визначальним фактором, який досі домінує, став COVID-19. Стрімке поширення пандемії і глобальний карантин призвели до рецесії світової економіки, що відчутно позначилося на попиті на продовольство. Зниження доходів людей у комплексі з етаноловою кризою в США обвалили світові ціни на зерно.

За прогнозом Оксани Карабін, Керівника відділу трейдингу зерна, 2020/2021 МР буде не менш динамічним. Найголовніший тренд — перевиробництво продовольства у світі. Очікується різке зростання виробництва кукурудзи в США, що в поєднанні із послабленим зерновим попитом тиснутиме на світові ціни. Також внаслідок карантину різко знизився попит на біопаливо. Крім того, дешева нафта робить біоетанол і біодизель економічно нежиттєздатними. Це невтішні новини для агросектора. Ще одна проблема лежить у політичній площині — загроза зриву Торгової угоди між США і Китаєм.

"Ситуація непроста, однак агробізнес, на відміну від багатьох інших галузей, не зупинився і продовжує працювати. Ми розглядаємо глобальні виклики як стимул для інтенсифікації роботи. В пріоритетах Кернел на рік — подальше збільшення продажів на умовах CIF, нарощування закупівель і розширення співпраці з агровиробниками", – додала Оксана Карабін.

До кінця 2020/2021 маркетингового року Кернел планує збільшити обсяги експорту зернових й утвердити лідерські позиції на ринку.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Найбільший вітчизняний агрохолдинг розповів про цьогорічний врожай

Про це повідомляє прес-служба агрохолдингу.

“Кампанія по збору озимого рапсу, ячменю і пшениці продовжується, та з 30% земель вже зібраний урожай озимих культур, відповідно до очікувань Компанії і беручи до уваги погодні умови, які цього року відрізняються: температура в травні була нижчою на 3-5 градусів, ніж зазвичай, що продовжило період дозрівання сільськогосподарських культур. Ярові культури (кукурудза, соя та соняшник) перебувають в хорошому стані”, — розповіли в МХП.

Також там зазначили, що розглядають експорт рослинних олій як один з “природніх методів хеджування”, який акумулює додаткові прибутки в твердій валюті та захищає компанію від волатильності місцевої валюти.

Зазначається, що у ІІ кварталі цього року експорт соєвої олії виробництва компанії МХП становив 10 841 тонн, що на 19% вище у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Водночас, за цей же період продажі соняшникової олії МХП знизились на 5% та становили 82 646 тонн порівняно з показниками минулого року, які становили 86 661 тонн, здебільшого у результаті зменшення виробництва олії через зменшення частки соняшникового шроту в комбікормі.

Довідка: МХП — один з найбільших агрохолдингів України. Найбільший виробник і експортер курятини (Наша Ряба). Георграфія експорту компанії охоплює понад 80 країн світу. Власник МХП Юрій Косюк.

Іноземний актив МХП — компанія Perutnina Ptuj є провідним виробником курятини і м’ясопереробки на Балканах, має виробничі активи в чотирьох балканських країнах: Словенії, Хорватії, Сербії, Боснії і Герцеговині; володіє дистриб’юторськими компаніями в Австрії, Македонії та Румунії.

З 15 травня 2008 року акції МХП котируються на Лондонській фондовій біржі під тікером MHPC.