Хлібокомбінат на Сумщині планують виставити на аукціон

Хлібокомбінат на Сумщині планують виставити на аукціон
Фото: з відкритих джерел

В Охтирці планують приватизувати хлібокомбінат. Підприємство виставляють на аукціон, який мають оголосити наприкінці квітня у системі закупівель “Прозоро”.

Про це розповів заступник начальника управління забезпечення реалізації повноважень у Сумській області регіонального відділення Фонду Олександр Єфіменко.

Охтирський хлібокомбінат — державне підприємство, що нині зберігає та обробляє зернові. У лютому-березні 2022 року, коли російські військові намагалися захопити місто, завдяки борошну виробленому на комбінаті вдалося продовжити випікати хліб, розповідає менеджер зі збуту Віталій Троценко. Чоловік влаштувався на КХП за день до вторгнення. Говорить, йому доводилось ліквідовувати наслідки обстрілів підприємства.

Потихеньку починала лабораторія виходить, працівники адміністрації, елеватор. Ну млин то в принципі в повномасштабне працював, бо в нас стратегічний об’єкт і мука потрібна була”, — говорить Віталій Троценко, працівник Охтирського КХП.

Охтирський хлібокомбінат на Сумщині планують виставити на аукціон

Юрій Батєньов почав виконувати обов’язки генерального директора Охтирського КХП з початком повномасштабного вторгнення: “Страшно всім. І люди ж, і в нас же вікна, і двері повибивало, і так сказати і ніхто ж не робив. Тихенько було запускати млин що … воно ж гудить усе. Виходив на мера, просив, щоб чи можна запускати, чи не можна. Ну казали, на свій ризик”.

Охтирський хлібокомбінат на Сумщині планують виставити на аукціон

Нині Фонд держмайна планує продати підприємство “Охтирський комбінат хлібопродуктів” на аукціонних торгах через систему закупівель “Прозоро”. Стартова ціна майже 38,5 млн грн, але розраховують отримати більше – говорить заступник начальника управління забезпечення реалізації повноважень у Сумській області регіонального відділення Фонду Олександр Єфіменко.

Охтирський хлібокомбінат на Сумщині планують виставити на аукціон

” Виставлялося на аукціон приміщення мийки. Її стартова ціна складала 39 тисяч гривень. І кінцева ціна склала 2 мільйони 251 тисячу. Тобто, бачимо. що результат піднявся в рази і кількість учасників на аукціоні склала 18 осіб”, — говорить чоловік.

Наразі документи для продажу готові, говорить Олександр Єфіменко. Планують провести аукціон 29-30 квітня. Щоб він відбувся, потрібно, аби хоча б один охочий звернувся з проханням оголосити аукціон. Після чого протягом 14 діб узгоджується з ФДМ України дата та час проведення аукціону.

Охтирський хлібокомбінат на Сумщині планують виставити на аукціон

Відбуватиметься аукціон у три раунди. Кожен учасник вказує свою цінову пропозицію. Після кожного раунду формується рейтинг, хто дав більше, той каже останнім свою пропозицію. Для того, аби зацікавити покупців, говорить Олександр Єфіменко організували День відкритих дверей.

Представник інвестора Олексій Середа говорить відвідує охтирський хлібокомбінат вдруге. Знає виробничі проблеми та витрати електроенергії.

Охтирський хлібокомбінат на Сумщині планують виставити на аукціон

“Ми займаємося експортом зернових культур і зацікавлені в придбанні, теоретично, цього об’єкту. Щоб надалі його розвивати. Як ви бачили, потрібно його модернізувати. Ну і працювати, надавати робочі місця, розвивати цей регіон”, — говорить Олексій Середа.

Однією з умов продажу, додав Олександр Єфіменко, є виплата боргів перед працівниками та зобов’язання пів року утримувати той же штат. Яка сума боргу нині, повідомив директор підприємства, оголосять коли завод вийде з Держрезерву.

Джерело: suspilne.media

Перегляди: 193
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/hlibokombinat-na-sumshhyni-planuyut-vystavyty-na-aukczion
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати