Госпродпотребслужба призывает покупать продукты только в официальных торговых сетях

Госпродпотребслужба призывает покупать продукты только в официальных торговых сетях

На різних ресурсах – у соціальних мережах, месенджерах і сайтах – були створені спеціальні групи, де різні продавці пропонують придбати м’ясо, домашні молоко, яйця та молочні продукти, сезонні овочі, фрукти, рибу та рибну продукцію тощо. Про це повідомила прес-служба Держпродспоживслужби.

Більшість пропозицій стосується продажу саме харчових продуктів домашнього виготовлення.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області застерігають, що подібні продукти можуть бути небезпечними для здоров’я людини. Небезпека полягає в тому, що така продукція зазвичай не досліджується в державних лабораторіях ветеринарно-санітарної експертизи та розповсюджується не контрольовано. На таких продуктах відсутня інформація про стан здоров’я тварин, від яких отримані яйця, молоко чи м’ясо,  а також відсутня інформація про дотримання вимог законодавства при виробництві, зберіганні та транспортуванні таких харчових продуктів.

Необхідно відзначити, що зоонози або антропозоонози, це – інфекційні захворювання людини, джерелом яких є інфіковані тварини (хворі або носії). Наприклад, це такі небезпечні хвороби як сальмонельоз, бруцельоз, лістеріоз, туляремія, лептоспіроз, туберкульоз, правець, сибірка, сказ, лейшманіоз, лептоспіроз, сап, орнітоз, аспергільоз, трихінельоз, мікроспорія, токсоплазмоз. Вони можуть бути передані людині безпосередньо від свійських чи диких тварин, або через харчові продукти, які від них походять.

Водночас такі харчові продукти можуть містити залишки ветеринарних препаратів, бути забрудненими різними патогенними мікроорганізмами або ж фальсифікованими сторонніми речовинами, тощо.

Держпродспоживслужба закликає купувати харчові продукти лише в офіційних оптових та дрібно-роздрібних торгових мережах!

Якщо виробник хоче отримати офіційні висновки щодо якості та безпечності власної продукції, він може звернутись до державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, які працюють на території певного регіону.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/hosprodpotrebsluzhba-pryzyvaet-pokupat-produkty-tolko-v-ofycyalnyh-torhovyh-setyah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати