Хто очолить Мінагрополітики: поки відомо лише одне прізвище претендента на пост міністра

Хто очолить Мінагрополітики: поки відомо лише одне прізвище претендента на пост міністра
Фото: Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький під час брифінгу в Києві, 20 вересня 2019 р. Учасники брифінгу відповіли на питання щодо запровадження земельної реформи. Фото Пресслужба Кабінету Міністрів України / УНІАН

В Офісі президента ще не вирішили, хто очолить Міністерство аграрної політики та продовольства замість Миколи Сольського, якого ВР 9 травня відправила в отставку. В ЗМІ останнім часом фігурувала лише одна кандидатура – Тараса Висоцького. Але навряд вона буде підтримана. Для цього є серйозні причини. Інформатор зібрав цікаві факти, які можуть допомогти зробити певні висновки щодо кандидатури на пост Міністра. 

Тарас Висоцький теж під криміналом

В Офісі президента ще не вирішили, хто очолить Мінагро. За словами кількох співрозмовників «Української правди», на цю посаду розглядали першого заступника аграрного міністра Тараса Висоцького, але він також має кримінальну справу, яка стосується розтрати понад 62 мільйонів гривень на закупівлях.

Нагадаємо, 24 серпня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) оголосили підозри першому заступнику міністра агрополітики Тарасу Висоцькому та ексзаступнику міністра економіки Олександру Грибану. Їх підозрюють у розтраті понад 62 млн гривень під час закупівлі продуктів. Йдеться про два епізоди.

  • У першому випадку слідчі вказують про закупівлі продуктів коштом “Укрзалізниці” для населення восьми областей і міста Києва. Вони нібито проводилися за цінами, що були у 2-3 рази вище ринкових. При цьому закупівлі робилися у польської фірми, але проводили їх через посередника. Внаслідок реалізації схеми з березня по серпень 2022 року “УЗ” зазнала збитків на 28,8 млн гривень. За версією слідства, схему організував перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
  • У другому епізоді йдеться про закупівлі продуктів у іноземного виробника з Туреччини у той же період. Слідство вказує, що закупівлі проводилися за участю Висоцького. Завдяки залученню до схеми підконтрольних фірм, ціни завищували. При цьому правоохоронці стверджують, що до реалізації оборудки був залучений також ексзаступник Міністра економіки. У цьому випадку “Укрзалізниці” було заподіяно збитків на 33,7 млн гривень.

Міністерство аграрної політики заперечує збитки або отримання неправомірної вигоди у справі, яка інкримінується заступнику міністра Тарасу Висоцькому.

Наразі Вищий антикорупційний суд не скасував повідомлення про підозру, вручене першому заступнику міністра аграрної політики та продовольства Тарасу Висоцькому. Таке рішення 2 травня ухвалив ВАКС.

«Скаргу адвоката, подану в інтересах підозрюваного (Висоцького – ред.), на повідомлення про підозру у кримінальному провадженні, – залишити без задоволення. Ухвала може бути оскаржена до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом п’яти днів з дня її оголошення», – йдеться в рішенні.

Захисник Висоцького подав апеляційну скаргу на це рішення.

І екс-міністр Сольський, і Висоцький мають потужну підтримку з боку аграрних асоціацій

Коли в серпні минулого року стало відомо про те, що Тараса Висоцького підозрюють у зловживанні владою, щонайменше 28 асоціацій сільгоспвиробників України заступилися за першого заступника міністра аграрної політики та продовольства.

«Саме завдяки професійним діям Тараса Висоцького по управлінню та координації діяльності галузі вдалося уникнути перебоїв з постачання продовольства та забезпечити продовольчу безпеку регіонів, які потребували негайної допомоги продуктами харчування в умовах повномасштабного вторгнення», – наголошується у зверненні.

Враховуючи вищезазначене, провідні громадські об’єднання АПК закликають керівництво правоохоронних органів, в першу чергу Національне антикорупційне бюро України, врахувати їх думку та об’єктивно розглянути всі матеріали справи, обставини, факти і зробити правильні висновки стосовно одного з найпорядніших і найпрофесійніших урядовців.

А після того, як у квітні цього року підозри від правоохоронців отримав Микола Сольський, то провідні аграрні асоціації України – «Українська зернова асоціація» (УЗА), «Насіннєва асоціація України», «Укрвинпром», Спілка «Борошномели України» та Асоціація «УкрОліяпром» звернулися вже до президента Володимира Зеленського з проханням утриматись від кадрових перестановок та реорганізації Мінагрополітики.

Асоціації відзначають роботу міністерства, «довіру до відомства та його керівництва серед аграрної галузі, та стійкість результатів, які було досягнуто» та негативно оцінюють можливу ліквідацію Мінагро.

Крім того, аграрні асоціації вважають роботу міністра агрополітики Миколи Сольського самовідданою та «спрямованою на підтримку українського сільського господарства в умовах кризи, яка спричинена агресією росії проти України» та висловили підтримку всій команді міністерства.

«Вважаємо за потрібне наголосити на довірі бізнесу до команди Міністерства аграрної політики та продовольства України та безпосередньо Міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Сольському та закликаємо утриматись від кадрових перестановок чи тим більше реорганізації Міністерства аграрної політики та продовольства України», — йдеться у зверненні.

Тобто, враховуючі всі ці звернення аграрних асоціацій можна зробити висновок, що знайти кандидатуру на посаду Міністра агрополітики буде вкрай важко, якщо не враховувати позицію українських аграріїв. І навряд на таку посаду погодиться людина, яка не буде мати потужну підтримку з їх боку.

Хто такий Тарас Висоцький?

Народився 1986 року у с. Кунин Здолбунівського району Рівненської області.

У 2008 році закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування України за спеціальністю «Адміністративний менеджмент», здобувши кваліфікацію магістра з менеджменту.

  • Трудову діяльність розпочав у 2006 році на посаді менеджера приватного підприємства «Здолбунівветпостач».
  • З 2011 по 2013 роки – експерт з аграрних ринків ТОВ «Ніка ПП».
  • Протягом 2013-2019 років працював експертом аграрних ринків, генеральним директором Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».
  • У 2019 році обіймав посаду першого заступника голови Черкаської обласної державної адміністрації.
  • З 2019 по 2021 рік – заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 травня 2021 року № 506-р Висоцького Тараса Миколайовича призначено першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України.

Джерело: informator.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/hto-ocholyt-minagropolityky-poky-vidoma-lyshe-odne-prizvyshhe-pretendenta-na-post-ministra
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати