Tempo950x100

Tempo300x100

Імпорт свинини скоротився втричі через зниження цін на внутрішньому ринку

Імпорт свинини скоротився втричі через зниження цін на внутрішньому ринку
Фото: з відкритих джерел

Зменшення темпів імпортної активності другий місяць поспіль констатують аналітики Асоціації «Свинарі України».

Згідно з попередніми даними митної статистики, імпорт свіжої, охолодженої та мороженої свинини у листопаді склав 677,7 т сукупною вартістю 2,05 млн дол. США. Аналітики АСУ відзначають, що це майже втричі поступається обсягам завезеного минулого місяця та на 41,4% менше ніж у відповідний місяць минулого року:

«Послаблення імпортної активності у другій половині осені відбулося на тлі сезонного зниження цін на внутрішньому ринку. Так, середні ціни закупівлі у вересні сягнули свого максимуму, після чого сезонно послаблювалися протягом жовтня-листопада. Тож середня ціна закупівлі у листопаді була на 16% нижчою за вересневу позначку. Середня митна вартість імпортованої свинини за відповідний період, навпаки, зросла на 17%: якщо у вересні середньозважена вартість кілограму імпортованої свинини на митному пункті складала 2,58 дол. США, то в листопаді цей показник перевищив 3 дол. США/кг. При цьому, здороження торкнулося як м’ясної сировини європейського походження, так і канадської свинини, частка якої у листопаді була переважною — 55% завезеного за листопад».

Додатковим обмеженням для надходження імпортної свинини стали логістичні проблеми та підвищенням транспортних витрат. Утім, за свідченнями імпортерів, вирішальну роль в даному випадку відіграло зниження економічної привабливості імпорту на тлі здешевлення вітчизняної сировини.

Загальні обсяги імпорту свинини за 11 місяців 2023-го склали 12,6 тис. т, що в 3,7 разів менше ніж за аналогічний період минулого року.

«З огляду на таку динаміку, частка імпортованої свинини відповідатиме 2% загального виробництва та близько 4% промислового», — прогнозують в профільній Асоціації.

Перегляди: 43
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/import-svynyny-skorotyvsya-vtrychi-cherez-znyzhennya-czin-na-vnutrishnomu-rynku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати