Імпорт свинини залишається низьким, натомість експорт демонструє позитивну динаміку
Імпорт свинини залишається рекордно низьким, натомість експорт у січні–серпні вже перевищує минулорічний доробок. Деталі про динаміку зовнішньої торгівлі свининою повідомляють аналітики Асоціації «Свинарі України» з посиланням на попередні дані митної статистики ДМСУ.
Імпорт свинини у серпні дещо зріс проти липневого рівня, проте його обсяги залишаються незначними, повідомляють в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України»:
«За попередніми оцінками протягом серпня до України завезли 183 т (+22,6% до липневого показника) охолодженої та мороженої свинини з країн ЄС вартістю 446 тис. дол. США. Середня митна вартість імпортованої свинини дещо зросла до 2,44 дол. США/кг, що на 0,48 дол. США дорожче ніж у липні. Утім, сумарні надходження свинини з-за кордону за вісім місяців 2024-го менші за 2 тис. т, що вчетверо поступається минулорічним обсягам імпорту за відповідний період. Так, корекції внутрішніх цін у бік підвищення у серпні було недостатньо, щоб стимулювати імпортну активність, тож вплив цього чинника на ринкову ситуацію залишається незначним», — коментують в АСУ.
Експорт цього року, навпаки, демонструє позитивну динаміку, додають галузеві аналітики:
«За літо поставки української свинини за кордон склали понад 1 тис. т, що удвічі перевищує імпортні надходження сировини, а сукупно за вісім місяців вони склали 2,02 тис. т чи 4,9 млн дол. США у валютному еквіваленті. Тож цьогорічний експорт вже вдвічі перевищив сукупний доробок за 2023-ий та „збалансував” торгівельне сальдо по свинині», — інформують в галузевому об’єднанні. Окрім звичних ринків збуту в ОАЕ та Гонконгу, куди направили 85% експортних вантажів зі свининою, продукція українського свинарства проторує шлях на ринки Південної Кореї, Ліберії, Бахрейну та Малайзії.