Індекс продовольчих цін ФАО дещо підвищився: зниження цін на цукор та рослинні олії не змогло компенсувати зростання цін на зернові та молочні продукти

Індекс продовольчих цін ФАО дещо підвищився: зниження цін на цукор та рослинні олії не змогло компенсувати зростання цін на зернові та молочні продукти
Фото: з відкритих джерел

У травні 2024 року Індекс продовольчих цін ФАО (ІПЦФ) склав 120,4 пункту, що на 1,1 пункту (0,9%) вище квітневого показника. Це зростання було обумовлене підвищенням цін на зернові та молочні продукти, яке перекрило зниження цін на цукор та рослинні олії. Індекс цін на м’ясо залишився майже незмінним. Незважаючи на зростання ІПЦФ третій місяць поспіль, він все ще на 3,4% нижчий за показник відповідного місяця минулого року і на 24,9% нижчий за піковий рівень у 160,2 пункту, досягнутий у березні 2022 року.

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО у травні склало 118,7 пункту, що на 7,1 пункту (6,3%) вище квітневого рівня, але на 10,6 пункту (8,2%) нижче за травень 2023 року. Зросли світові експортні ціни на всі основні види зернових, найбільше на пшеницю через несприятливі погодні умови в ключових країнах-експортерах. Також зросли ціни на кукурудзу, ячмінь та сорго.

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО у травні склало 127,8 пункту, що на 3,1 пункту (2,4%) нижче за минулий місяць, але на 7,7% вище за травень минулого року. Зниження індексу було спричинене падінням цін на пальмову олію, яке компенсувало зростання цін на соєву, ріпакову та соняшникову олії.

Середнє значення Індексу цін на молочні продукти ФАО у травні склало 126,0 пункту, що на 2,3 пункту (1,8%) вище за квітень і на 4,3 пункту (3,5%) вище за травень 2023 року. Зростання цін на молочні продукти було викликане підвищенням попиту на тлі очікуваного скорочення виробництва молока в Західній Європі та Океанії.

Середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО у травні склало 116,6 пункту, що незначно (0,2 пункту або 0,2%) нижче за квітневий показник і на 1,5 пункту (1,3%) нижче за травень минулого року. Ціни на м’ясо птиці та яловичину знизилися, тоді як ціни на свинину та баранину зросли.

Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО у травні склало 117,1 пункту, що на 9,5 пункту (7,5%) нижче за квітень. Це зниження було обумовлене успішним початком нового сезону збирання врожаю в Бразилії та збільшенням експортної пропозиції.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/indeks-prodovolchyh-czin-fao-deshho-pidvyshhyvsya-znyzhennya-czin-na-czukor-ta-roslynni-oliyi-ne-zmoglo-kompensuvaty-zrostannya-czin-na-zernovi-ta-molochni-produkty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати