Індія, найбільший у світі виробник цукру, обмежила експорт

Індія, найбільший у світі виробник цукру, обмежила експорт
Фото: з відкритих джерел

Після нещодавньої заборони на експорт пшениці Індія вирішила обмежити продаж цукру на міжнародних ринках.

У середу, 25 травня, уряд Індії заявив, що обмежить експорт цукру до 10 мільйонів тонн на маркетинговий сезон, який триватиме до вересня, щоб тримати ціни під контролем, пише CNN.

Продавців також попросили отримувати “конкретний дозвіл” від влади на будь-який експорт цукру в період з 1 червня по 31 жовтня.

Зазначається, що Індія є найбільшим у світі виробником цукру і другим за величиною експортером після Бразилії. Уряд Нарендри Моді заявив, що необхідно вжити заходів для підтримки запасів цукру у країні після “безпрецедентного зростання експорту” торік і в поточному сезоні.

Перехід до обмеження експорту відбувається на тлі зростання у квітні річної роздрібної інфляції у третій за величиною економіці Азії до 7,8% – найвищого рівня майже за вісім років.

Це також є ще однією ознакою зростаючого продовольчого протекціонізму в усьому світі, оскільки великі виробники обмежують експорт сільськогосподарської продукції.

У поточному маркетинговому році, який триває з жовтня 2021 року по вересень 2022 року, індійські цукрові заводи вже підписали контракти на експорт близько 9 мільйонів тонн. За даними уряду, за попередній 12-місячний період країна відвантажила за кордон 7 мільйонів тонн, що стало найвищим показником за останні роки.

Ф’ючерси на білий цукор торгувалися на 1% вище за ціною 556,50 доларів за метричну тонну в середу в Лондоні. Вони зросли на 13% з початку січня і приблизно на 26% вище, ніж в той самий час торік.

Світовий банк заявив минулого місяця, що вторгнення Росії в Україну викликало історичний шок на товарних ринках, який підтримуватиме високі світові ціни до кінця 2024 року. Очікується, що цього року ціни на продовольство зростуть на 22,9% через зростання цін на пшеницю на 40%.

Джерело: УНІАН

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/indiya-najbilshyj-u-sviti-vyrobnyk-czukru-obmezhyla-eksport
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати