Іноземці отримають право купувати землю в Україні через чотири роки

Іноземці отримають право купувати землю в Україні через чотири роки

Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Богдан в програмі Свобода слова Савіка Шустера, пише НВ.

Як наголошується, в даний час переваги в купівлі земельних ділянок мають громадяни України.

«Неправда, що там іноземці. Там прерогатива в певний період, який мають для викупу землі – саме українці. Саме українські громадяни, які хочуть розвивати сільськогосподарське виробництво. Іноземці будуть брати участь через чотири роки, чотири з чимось», — зазначив Богдан.

За словами політика, законопроект про скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель дозволить узаконити договір продажу землі, допоможе ліквідувати схеми «сірого ринку».

«Треба розуміти, що в Україні за рік може продаватися не більше 5% землі. Це статистика. На сьогоднішній день цей ринок фактично працює, але цей ринок працює „вчорну“. Це ринок продажу земель, коли оформлюються неналежні документи, коли селян часто обманюють. Грошей їм не виплачують, бо виплачують якийсь мізер і цим користуються великі компанії. Ми хочемо легалізувати, щоб був офіційний договір. Щоб один українець міг в іншого легально купити землю», — додав Богдан.

Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Раніше повідомлялося, що Уряд запустив інформаційний сайт про проведення земельної реформи та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/inozemci-otrymayut-pravo-kupuvaty-zemlyu-v-ukrayini-cherez-chotyry-roky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати