Інтерес Китаю до імпортної пшениці та кукурудзи стрімко знижується, що може тиснути на світові ринки зерна

Інтерес Китаю до імпортної пшениці та кукурудзи стрімко знижується, що може тиснути на світові ринки зерна
Фото: з відкритих джерел

Інтерес Китаю до імпортної пшениці та кукурудзи стрімко знижується, що може спричинити тиск на світові ринки зерна, пише Bloomberg.

За словами трейдерів, покупці в Китаї не робили жодних великих покупок протягом кількох місяців. Зважаючи на низькі внутрішні ціни, ця тенденція, ймовірно, збережеться до 3 кварталу 2024 року.

IGC та USDA все ще прогнозують значні закупівлі Китаєм пшениці в 2024 та 2025 роках. Якщо імпорт скоротиться, буде поставлено під загрозу основу попиту, що впливає на фермерів у всьому світі.

Низький інтерес Китаю щодо імпорту спричинений повільним розвитком економіки та послідовними високими врожаями. Уряд був змушений накопичувати пшеницю та кукурудзу, щоб підтримати місцевих фермерів, тоді як імпорт кукурудзи був обмежений або навіть скасований, щоб підтримати внутрішній ринок.

Імпорт пшениці та кукурудзи з січня по квітень 2024 року фактично випереджав темпи аналогічного періоду 2023 року. Це робить зниження інтересу до імпорту ще більш вражаючим і може зробити міжнародні ринки більш вразливими, якщо Китай справді коригує свою стратегію щодо імпорту.

За останній повний тиждень травня у США залишилося лише 86300 тонн кукурудзи для експорту до Китаю в 2023/24 МР, який закінчується в серпні, що значно менше минулорічних 631600 тонн, згідно з даними USDA. В сезоні 2024/25 немає великих продажів кукурудзи, чого не було за 5 останніх років, і лише 62500 тонн пшениці.

Хоча ситуація може швидко змінитися, особливо у випадку поганої погоди, яка вплине на врожай, надлишок зерна в Китаї навряд чи різко зменшиться, поки споживання залишається низьким. Прогнозується ще один рік великого врожаю пшениці та кукурудзи.

За даними Fitch Solutions, покращення умов збору врожаю допоможе скоротити дефіцит пшениці в Китаї з майже 17 млн т в 2023/24 МР до менш ніж 7,5 млн т в 2024/25 МР, що призведе до зниження попиту на імпорт. Імпорт кукурудзи також зменшиться в 2024/25 МР в міру зростання виробництва.

Міністерство сільського господарства Китаю прогнозує, що імпорт кукурудзи в 2024/25 МР скоротиться на 1/3 до 13 млн т з 19,5 млн т, запланованих на 2023/24 МР.

Джерело: latifundist.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/interes-kytayu-do-importnoyi-pshenyczi-ta-kukurudzy-strimko-znyzhuyetsya-shho-mozhe-tysnuty-na-svitovi-rynky-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН