178171

Інвестор судитиметься з Україною, бо купив розкрадений завод "Укрспирту"

Молдавська компанія СП "Zernoff", переможець аукціону з продажу об'єкта малої приватизації Марилівського МПД ДП "Укрспирт", змушена була звернутися до суду з позовом до Фонду держмайна України через істотну розбіжність фактичної кількості майна заявленому в електронному лоті.

Як з'ясувалося в ході огляду спиртзаводу, на підприємстві було відсутнє цінне обладнання: котли, вентилятори, вологоміри, а об'єкти нерухомості не відповідали опису.

"Таким чином, станом на дату подання позову, проданий позивачеві об'єкт приватизації фактично не відповідає переліку майна, описаному в договорі та інформаційному повідомленні, опублікованому раніше в електронній торговельній системі", - йдеться у рішенні Господарського суду м. Києва від 11 січня 2021 року.

В результаті суд задовольнив прохання інвестора призупинити операцію, яка обіцяла принести до державного бюджету України 144 млн. грн.

"Інвестувати в Україну виявилося не так просто. Ключова складність в тому, що заявлені на приватизацію об'єкти не відповідають тому, що там є насправді. Ми дуже засмучені, що партнерство щодо цього проекту доводиться починати в суді. Але ми повинні перестрахуватися. Ми не відмовляємося від придбання лота. Просто хочемо ясності", - каже співвласник СП "Zernoff" Юрій Дячук.

Також минулого тижня ще один потенційний інвестор, ТОВ "РЕГІОН комплект" (переможець аукціону з приватизації Кобиловолоцького заводу ДП "Укрспирт"), змушений був відмовитися від угоди через борги самого "Укрспирту".

"За таких обставин законні права покупця вступити в право власності на придбане майно можуть бути відстрочені на невизначений термін через боргові зобов'язання самого ДП "Укрспирт" перед третіми особами, не зазначеними в договорі купівлі-продажу. У зв'язку з цим вимагаємо розірвати договір малої приватизації об'єкта ДП "Укрспирт" і повернути гарантійний платіж у розмірі 2,5 мільйона гривень", - йдеться в офіційному листі компанії до Фонду держмайна України.

Активна приватизація заводів ДП "Укрспирт" почалася у вересні 2020 р.Це сталося після того, як в кінці 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон, що скасовує державну монополію на виробництво спирту.

 

Джерело: УНІАН

Відставання в темпах експорту українського зерна знову почало зростати

Згідно з оперативними даними Держмитслужби, станом на 19 лютого Україна з початку 2020/21 МР (1 липня) експортувала 30,869 млн тонн зернових і зернобобових культур, що на 8,119 млн тонн менше, ніж показник на аналогічну дату роком раніше.

При цьому двома днями раніше вказане відставання складало 7,755 млн тонн.

В розрізі культур із 1 липня 2020 р. експортовано 13,312 млн тонн пшениці (-2,952 млн тонн до минулорічного показника), 3,956 млн тонн ячменю (-20 тис. тонн) і 13,08 млн тонн кукурудзи (-5,179 млн тонн).

Сумарний експорт борошна з України з початку сезону оцінюється в 91 тис. тонн (-155 тис. тонн), у т.ч. пшеничного – 90,3 тис. тонн (-154,4 тис. тонн).

Джерело: АПК-інформ

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Як в Україні змінилося споживання продуктів під час карантину

У структурі домашнього харчування українців за перші дев'ять місяців 2020 року відбулися певні зміни, пише РБК-Україна.

Так, під час карантину українці стали їсти менше фруктів.

Про це свідчать дані вибіркового обстеження умов життя домогосподарств Державної служби статистики (Держстату).

За даними статистичного відомства, середнє споживання м'яса і м'ясопродуктів склало 5,1 кг в місяць на людину, що дещо більше, ніж за аналогічний період минулого року (5,0 кг).

Споживання молока і молочних продуктів зросла до 18,9 кг у порівнянні з 18,8 кг роком раніше. Кількість яєць на людину не змінилося - 20 штук. Споживання риби та рибних продуктів зросла з 1,4 кг до 1,3 кг, цукру - знизилася з 2,6 кг до 2,5 кг, соняшникової олії та інших рослинних жирів - не змінилося - 1,4 кг

Крім того, споживання картоплі зменшилася з 6,2 кг до 5,9 кг, овочів - з 9,3 кг до 9,2 кг, фруктів, ягід, горіхів і винограду знизилася з 3,8 кг до 3,5 кг.

При цьому споживання хліба і хлібопродуктів зменшилося з 8,1 кг до 8,0 кг в місяць на людину.

 

Як змінилося споживання продуктів під час карантину: дані Держстату

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Важливо захистити фермерські господарства напередодні відкриття ринку землі

Зі свого боку народний депутат від “Батьківщини” Вадим Івченко  пояснив, у чому полягає важливість законопроекту та хто найбільше потребує підтримки у фермерстві, передає УНН.

Народний депутат попутно розкритикував ухвалений Радою у першому читанні законопроект про фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. За словами парламентаря, цей законопроект захищає не фермера, а в першу чергу — банк.

"Прийнятий закон не про гроші, не про підтримку ферми.Прийнятий закон про те, як підтримати українські банки. І відшкодувати їм можливе неповернення фермерам коштів колись під час ринку землі”, — зауважив він.

З іншого боку Івченко наголосив на тому, як важливо підтримати фермерів, особливо тоді, коли з липня буде відкритий ринок землі.

“Пряма підтримка фермерів важлива сьогодні, коли ми говоримо про те, що з липня буде відкрито ринок землі. А саме — допомогти їм відшкодовувати перший внесок, коли вони будуть брати кредити у банку. Важливо сімейним фермерам, одноосібникам дати на поворотній основі конкретну підтримку під заставу або купівлю землі. Вони мають бути конкурентоспроможними разом з юридичними особами”, — зазначив він.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україні прогнозують подальше зростання цін на свиней

Наприкінці лютого на ринку свиней забійних кондицій Україні продовжиться висхідна тенденція. Наступного тижня (з 22 по 28 лютого) котирування живця можуть зрости на 2 гривні і досягти позначки 43 – 44 грн за кілограм, вважають аналітики Асоціації “М’ясної галузі” (АМГ).

Причиною зростання вартості свинини живою вагою є, зокрема, традиційне для цього сезону зростання попиту.

“Збільшення попиту і ціни закупівлі свиней наприкінці лютого і початку березня є традиційним. Цього року стимулює попит на свинину доступна ціна в магазинах – від 90 грн/кг, що менше за ціну філе курки. Однак ціни закупівлі свиней 43-44 грн/кг вищі граничної ціни, що стримувала імпорт дешевшої свинини. Країнами-лідерами з поставок свинини в Україну в січні 2021 року були: Данія – 793,9 тонни, Канада – 368,2 тонни, Нідерланди – 249, 2 тонни та Польща – 197,3 тонни”, – повідомили в галузевій асоціації.

Ціни на живець свиней також зростають в ЄС, США, Канаді та Бразилії.

Джерело: Meat-Inform

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Закупівельні ціни на зернові продовжують знижуватися

Станом на 19 лютого закупівельні ціни на основні продовольчі культури в Україні знижуються. Зокрема, пшениця 2 класу торгується і середньому по 8,342 грн/т.

Про це свідчать дані, опубліковані на сайті профільного міністерства.

Згідно із даними, що наводяться, пшениця 2 класу торгується по 8,342 тис. грн/т (без урахування ПДВ), що на 62% дорожче, ніж на аналогічну дату минулого року. Вартість тонни пшениці 3 класу становить 8,306 тис. грн/т – на 63% дорожче, ніж минулоріч; 4 класу – 8,133 тис. грн/т – на 63% дорожче, ніж у 2019 році.

Жито у порівнянні із минулим роком впало в ціні на 11%. Станом на 19 лютого його вартість – 5,413 грн/т.

Тонна кукурудзи в середньому коштує 7,648. тис. грн/т, що на  86% дорожче, ніж минулоріч.

Ячмінь 3 класу станом на 19 лютого торгувався за 7 613 тис. грн/т – на 1% дорожче у порівнянні із минулим тижнем та на 86% дорожче, ніж у 2019-му.

Соняшник, який впродовж довгого часу був лідером зростання закупівельних цін, тепер торгується за трохи нижчою вартістю. Станом на 19 лютого його середня вартість становила 20,517тис. грн/т, У порівнянні із аналогічною датою минулого року ціна соняшнику виросла на 121%.

 


Джерело: AgroTimes