Інвестиція під «наглядом олігархів з України». Поляки протестують проти будівництва дороги до терміналу

Інвестиція під «наглядом олігархів з України». Поляки протестують проти будівництва дороги до терміналу
Фото: з відкритих джерел

Мешканці польської гміни Орла та фермери з організації «Підкарпатське ошукане село» почали блокувати національну дорогу № 77 у Дунковичах. Вони протестують проти будівництва нової дороги в бік Журавиці. Це інвестиція місцевої влади Підкарпатського воєводства на суму майже 100 млн, пише TVP3.

Блокування планується до 30 червня.

Протестувальники стверджують, що будівництво майже 7-кілометрової дороги не було узгоджено з власниками землі, і вони вважають, що така інвестиція збільшить інтенсивність трафіку на державній дорозі та позбавить місцевих фермерів землі.

«Ми вимагаємо припинити роботи з будівництва дороги, оскільки зараз це територія великого сільськогосподарського значення. […] Це ускладнить роботу фермерів, забере їх цінні поля та це ускладнить рух», — говорить Мацей Партика з громадського комітету противників будівництва дороги.

«З нами ніхто не консультувався, ми підозрюємо, що ця інвестиція буде здійснюватися під наглядом олігархів з України і буде вигідна їм, а не нам, підкарпатським фермерам і місцевим жителям», — заявив Роман Кондров з руху «Підкарпатське ошукане село».

Страйкарі пропускали п’ять автомобілів на годину, за винятком рейсових автобусів і мікроавтобусів, а також вантажівок з їжею. Вони вимагають переговорів з інвестором та зміни маршруту дороги.

За словами воєводського уряду, дорога 881 є однією з найважливіших економічних інвестицій у цьому регіоні. Він призначений для покращення сполучення з сухим портом, що розвивається у Журавиці. Воєводське управління доріг консультувалося щодо будівництва з місцевими урядами гмін Орли та Журавиця.

«Намір воєводської управи полягає в тому, щоб побудувати нове сполучення, яке б покращило доступ до зони, яка там розбудовується, і головним чином до терміналу. Головна ідея полягає в тому, щоб зняти незручності жителів Журавиці та сіл, що розташовані на цьому шляху і покращити дорогу до цього терміналу», — розповів директор Воєводського управління доріг у Жешуві Пьотр Мішо.

Джерело: latifundist.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/investycziya-pid-naglyadom-oligarhiv-z-ukrayiny-polyaky-protestuyut-proty-budivnycztva-dorogy-do-terminalu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати