Інвестиції у м’ясо із пробірки сягнули мільярда доларів: скільки компаній його вирощує

Інвестиції у м’ясо із пробірки сягнули мільярда доларів: скільки компаній його вирощує
Фото: з відкритих джерел

До 2040 року 60% м’яса буде створено з клітин, вирощених у біореакторах, і воно продаватиметься в продуктових магазинах і ресторанах по всьому світу.

Як свідчить останнє дослідження ResearchAndMarkets, кількість стартапів у цьому сегменті зростає кожен рік. 

Зараз у світі налічується 99 компаній, які розробляють компоненти, послуги та кінцеву продукцію у сфері культивування м’яса. Для порівняння, у 2016 році їх було лише чотири.

Крім того, майже 40 наукових організацій висловили готовність забезпечувати виробничі підприємства ресурсами та надавати всіляку підтримку цьому процесу.

Культивоване м’ясо вперше дебютувало у меню сінгапурського ресторану у 2020-му. Тоді свою інноваційну курятину місцевим споживачам запропонувала компанія Eat Just, яка минулого року також отримала дозвіл на продаж такого м’яса у США.

Основні інвестиції включають вливання продуктового гіганта Cargill у Memphis Meats і Aleph Farms, а також інвестиції Tyson Foods Venture Fund у Memphis Meats і Future Meat Technologies. Не відстають від глобальних компаній і приватні інвестори. Наприклад, мільярдери Білл Гейтс і Річард Бренсон також об’єдналися з Tyson Foods, DFJ, Atomico і Cargill, щоб інвестувати в стартап Memphis Meats у Кремнієвій долині. Нова компанія прославилася тим, що виготовила в лабораторії шляхом клітинного розмноження перші у світі фрикадельки із яловичини. 

Інше відоме ім’я серед тих, хто фінансує культивоване м’ясо – доктор Рік Клауснер, який є головним інвестором нідерландської компанії Meatable. Він є колишнім директором Національного інституту раку США і колишнім виконавчим директором Global Health у Фонді Білла та Мелінди Гейтс. 

У культивування м’яса інвестують уряди США та ЄС, а Китай навіть підписав угоду на $300 млн, за якою купуватиме лабораторне м’ясо, виготовлене в Ізраїлі.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/investycziyi-u-myaso-iz-probirky-syagnuly-milyarda-dolariv-skilky-kompanij-jogo-vyroshhuye
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати