Ірландські фермери стурбовані імпортом до країни дешевого українського зерна

Ірландські фермери стурбовані імпортом до країни дешевого українського зерна
Фото: з відкритих джерел

Ірландський портал Independent.ie пише про вплив на сільське господарство країни зростання імпорту українського зерна.

В матеріалі, присвяченому цій проблемі, зазначається, що Україна є великим виробником і експортером зерна, але виробництво різко впало після повномасштабного вторгнення росії в лютому 2022 року.

Завдяки діючому зерновому коридору близько половини сільськогосподарського експорту України здійснюється через чорноморські порти, чверть проходить через дунайські порти, а чверть — через західний кордон.  Цього місяця Адміністрація морських портів повідомила, що у травні три українські порти на Дунаї експортували рекордні три мільйони тонн продовольства.

Серед фермерів Центральної та Східної Європи зростає обурення через потік дешевого імпорту українського зерна, звільненого від митних зборів до червня 2024 року, що негативно впливає на ціни та продажі місцевих виробників.

Представник політичної сили Шинн Фейн з питань сільського господарства Клер Керрейн минулого тижня висловила стурбованість тим фактом, що ціна імпортованого українського зерна нижча, ніж поточна ринкова ціна на ірландське зерно. «Зі мною зв’язалися кілька землеробів та ірландських виробників зерна, які дуже стурбовані тим, що цей імпорт означатиме для сектора», — сказала вона.

Джерело: infagro.com.ua

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/irlandski-fermery-sturbovani-importom-do-krayiny-deshevogo-ukrayinskogo-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати