Із 10,5 млн га державних сільгоспугідь «гуляють» не більше 20% земель

Із 10,5 млн га державних сільгоспугідь «гуляють» не більше 20% земель

Про це повідомив експерт з питань управління земельними ресурсами проєкту USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» Сергій Кубах, повідомляє AgroTimes.

За його словами, 10,5 млн га сільгоспугідь державної власності – це дані обліку землі 2013-14 років. З них 4,5 млн га перебувають в оренді, 0,5 млн га було передано в особисті селянські господарства учасникам АТО, 0,5 млн га перебувають у постійному користуванні Національної аграрної академії наук, 1 млн га – в постійному користуванні державних сільгосппідприємств.

«Згідно з актами та матеріалами інвентаризації, 1,5 млн га передано в комунальну власність ОТГ, але з них зареєстровано було лише 700-800 тис. га. Ще частина державних сільгоспугідь перебуває на окупованій території (це близько 1 млн га). Тобто, якщо відняти, в нас залишається всього 2 млн га вільних угідь, у які входять деградовані землі, заліснені, заболочені, які, можливо, вже і не можна використовувати», – зазначив Сергій Кубах.

Крім того, за словами експерта, сільгоспугідння було передано в комунальну власність близько 700 ОТГ. Тобто в 2 млн га «вільних» земель входить ще та частина, яка має бути передана ще не створеним ОТГ.

Також, на думку Сергія Кубаха, об’єднані громади повинні переходити до комплексного просторового планування.

Нагадаємо, більшість українців (52%) не схвалюють доручення президента України Володимира Зеленського про скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, про що свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Позитивно ставляться до доручення про введення ринку землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

Нагадаємо, у Верховну Раду внесли Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.

Також  Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні відкриють з 1 жовтня 2020 року. 

Раніше президент України Володимир Зеленський назвав маячнею страшилки про китайців, арабів чи інопланетян, які вивезуть українську землю вагонами у разі відкриття ринку землі.

 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/iz-105-mln-ha-derzhavnyh-silhospuhid-hulyayut-ne-bilshe-20-zemel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати