Із попитом на молоко, але без змоги продати “живий товар”: як живеться черкаським фермерам

Із попитом на молоко, але без змоги продати “живий товар”: як живеться черкаським фермерам
Фото: з відкритих джерел

На одному з фермерських господарств Черкащини не можуть реалізувати “живий товар” – через війну море “закрите”. Тож збитки рахують у мільйонах гривень. Натомість молочна продукція у попиті, розповів Суспільному директор підприємства Дмитро Соломаха.

Ще три місяці тому корів із ферми мали відправити на поромі до Африки. Але повномасштабна війна внесла свої корективи. Тому нині тваринам заготовляють сіно – будуть і надалі утримувати на підприємстві.

Нині мають уже другий укіс люцерни, розповіла головна агрономка Валерія Яшник. Підприємство відчуває нестачу пального, але заготовляти корма все одно потрібно.

Черкаські фермерські господарства через війну не можуть продати

“Хоч є дефіцит пального, ми з технологій не виходимо. Все вчасно, все якісно: заготовляємо, трамбуємо, щоб на наступний рік було чим взимку годувати”, – зазначила вона.

Нині, додала пані Валерія, заготовили 2,5 тисячі сінажу – тисячу тонн злакових і півтори тисячі багаторічних трав.

Заготовляють таку ж кількість, як і торік, хоча потреба більша. Усе через биків, пояснив заступник директора з тваринництва Карен Дершьян. Раніше їх відправляли до Африки чи східних країн “живим товаром” через море. Нині ж, коли навігацію заборонили, змушені утримувати на підприємстві:

“Два, два з половиною місяці тому ми могли їх продати. Нині ж проблеми в тому, що вони переросли свою товарну вагу і вже ростуть слабше”.

Черкаські фермерські господарства через війну не можуть продати

Вітчизняні заводи купувати биків не готові, додав заступник:

“На внутрішньому ринку знизився попит на продукцію через те, що м’ясо бика вважають делікатесним і дорогим”.

За словами Карена Дершьяна, через таку ситуацію підприємство терпить збитки.

“Тварина з’їдає більше, та й затрати на корм, обслуговування, зарплати, електроенергію перевищують можливий заробіток”.

Черкаські фермерські господарства через війну не можуть продати

Частково перекрити ці витрати допомагають кошти з реалізації молока. На нього попит збільшився, зазначив директор господарства Дмитро Соломаха:

“Ми працюємо на внутрішній ринок – на свого споживача. Ціна не збільшилася і не зменшилася, але збут стабільний. Дуже впала пропозиція на молоко через те, що на окремих територіях тривають бойові дії, і ми це відчуваємо по конкуренції заводів. Вони звертаються та пропонують підвищувати ціну”.

Утримувати господарство стало фінансово складніше. Підтримки від банків немає, додав Дмитро Миколайович.

Черкаські фермерські господарства через війну не можуть продати

“Жоден контрагент нічого не дає з відтермінування платежу, вимагає передоплату. Водночас банки не дають нових кредитів, а зерно дуже погано продається”, – пояснив він.

Попри проблеми, зауважив директор, підприємство продовжує працювати і навіть будує плани. На думку директора, таким чином вони роблять вклад у перемогу над агресором.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/iz-popytom-na-moloko-ale-bez-zmogy-prodaty-zhyvyj-tovar-yak-zhyvetsya-cherkaskym-fermeram
Like
Цікаво
2
Подобається
Сумно
Нічого сказати