178171

Кабачки по 1 грн/кг та обвал цін на огірок – гойдалки оптових ринків України

За інформацією аналітиків EastFruit, вчора в південних регіонах України різко зросла пропозиція свіжого огірка, кабачка, що призвело до обвалу ринку. Головна причина, на думку фермерів, полягає в різкому підвищенні середньодобових температур, які призводять до швидкого дозрівання продукції. Відповідно, фермери змушені нарощувати пропозицію, до чого оптова торгівля виявилася повністю не готова.

На початку дня в понеділок 8 червня кабачки на оптовому ринку «Нежданний», відомому в народі як «Копані», намагалися продавати по 3-4 грн/кг (11-15 центів США за кг), однак у другій половині дня ціна опустилася до 2 грн за кг (7-8 центів), після чого залишки нереалізованої продукції фермери продавали вже по 1 грн/кг (4 центи).

У вівторок 9 червня, з самого ранку очікувалося відновлення цін на кабачки, так як представники оптової торгівлі повідомляли про значно більш високі ціни на них в інших регіонах країни. Однак до 11 годин ранку реальна оптова ціна на кабачок так і не піднялася вище півтора-двох грн/кг, що сильно розчаровує постачальників. Однак вони кажуть, що пропозиція все-таки настільки велика, що зараз головне взагалі реалізувати продукцію хоча б по 1 грн/кг.

Схожа ситуація по огірках. Вчора торгівля починалася з 14-15 грн/кг (53-57 центів США за кг), однак пропозиція продовжувала зростати, і до кінця дня ціна опустилася до 10 грн/кг (38 центів). Сьогодні торгівля стартувала з 11-12 грн/кг (42-45 центів) але ціна відразу ж почала знижуватися, і, ще до обіду, в окремих регіонах, почали з'являтися панічні пропозиції великих партій продукції з поля, яку потрібно було терміново продавати, за цінами близькими до 5 грн/кг (15 центів). Однак, все-таки, на оптовому ринку Копані поки що найбільш характерною є ціна 8-9 грн/кг, яку продавці намагаються не опускати.

У той же час на ринку не вистачає помідорів, і ціни на них тримаються на високому рівні, близькому до 30 грн/кг ($1,1 долара США за кг). Досить високі ціни і на ранню картоплю, яку пропонують зазвичай по 11-12 грн/кг (42-45 центів).

При цьому вже зараз відзначається великий наплив оптовиків, які заїжджають на закупівлю на оптові ринки регіону, тому фермери сподіваються, що ціни на кабачки, огірки та іншу плодоовочеву продукцію почнуть відновлюватися до більш прийнятних рівнів.

Ваш вибір 'Подобається'.

Рання морква цьогоріч в Україні буде в дефіциті

Рання морква цьогоріч в Україні буде в дефіциті, бо она сильно постраждала від весняних заморозків. Про це пише ТСН.

Через заморозки фермери втратили не менше ніж 10% площ цього коренеплоду. 

А ось пізня морква почуває себе прекрасно, наголошують аграрії. Дощі в центральних і північних регіонах сприятимуть гарному її врожаю.

 

Українські трейдери переключаються з кукурудзи на пшеницю нового врожаю

Про це повідомляється на Телеграм-каналі Refinitiv Agriculture.

«Зовнішньої торгівлі кукурудзою практично немає, тільки закриття попередніх позицій», – зазначив один з українських трейдерів.

Як зазначається, трейдери намагаються покрити контракти із закупівлі кукурудзи і на базисі CPT. Особливо високі ціни спостерігаються під час закупівель з боку Китаю. Разом з тим пропозицій кукурудзи на ринку вкрай мало.

У результаті невеликої кількості пропозицій, а також необхідності покривати контракти, ціна на базисі CPT досягала рівня цін на базисі FOB.

«Великі партії кукурудзи здатні запропонувати ринку лише агрохолдинги. Частина компаній виходять з кукурудзяних програм і починають переключатися на пшеницю», – йдеться вповідомленні.

Джерело: AgroTimes

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Українці їдять все більше імпортних сирів

Україна почала купувати за кордоном удвічі більше сирів.

Про це пише ТСН. 

Від початку року Україна завезла сирів на майже 2 мільярди гривень.  Це близько 16 з половиною тисяч тонн продукту, що удвічі більше, ніж за такий же період минулоріч.

Тим часом експорт сирів скоротився на третину. 2020 року Україна  вивезла 2 тисячі тонн цього продукту. 

Ваш вибір 'Подобається'.

Молочне тваринництво на сьогодні не є прибутковою діяльністю

Молочне тваринництво на сьогодні не є прибутковою діяльністю: за надоїв 9,8 тис. літрів на фуражну корову рентабельність на продажі становить 10%. А от інвестиції у створення нової ферми чи збільшення поголів’я ніколи не окупляться, навіть за умов сьогоднішніх досить високих цін.

Таку думку висловив генеральний директор Cygnet Ігор Шилюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Тому ми не бачимо можливості розвивати цей напрям», – додав гендиректор.

За його словами, у той час як рослинництво є пріоритетним напрямом діяльності компанії і приносить найбільший прибуток, тваринництво – швидше вимушений захід. Оскільки в придбаних у 2012 році господарствах ВРХ вже було, то керівництво прийняло рішення його залишити. Протягом першого року господарювання поголів’я збиткових ферм, розкиданих по 13 селах, консолідували в одному підприємстві з доїльною залою.

Впровадження новітніх технологій в утриманні, годівлі та селекції поголів’я дало можливість компанії підвищити показники й отримувати молоко ґатунку екстра.

Джерело: AgroTimes

На Херсонщині вироблятимуть кавуновий мед

Про це заявив під час брифінгу у межах інформаційного туру для журналістів «Екооздоровлення на Херсонщині» голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, повідомляє Укрінформ.

«Та розмова, яку ми почали минулого року про бекмес (переробку кавунів), цього року отримає продовження вже під час запуску виробництва бекмесу тут, на «Зелених хуторах Таврії». Це так само крафтове виробництво», - зазначив Гусєв.

За його словами, він презентував такий продукт у Києві і зрозумів, що це може зацікавити покупця за межами області.
Як зазначив керівник проєкту «Зелені хутори Таврії» Олександр Долинко, це продукт, який здавна готували на Херсонщині. У його дитинстві, каже, коли цукор був дорогий, смакували саме бекмес.

За словами Долинка, нині бекмес можна робити з кавуна, який не йде на продаж – з однобокого, маленького кавуна. Він такий же солодкий, як і той, що відправляють на реалізацію. «З нього можна робити гроші… Розрізаємо кавун, м’якоть виймаємо, вижимаємо, сік у дека великі зливаємо, і томиться він приблизно зранку до пізньої ночі, потихеньку і випаровується, десь 12 годин. Залишається лише оте, що у нас у банці. Сто відсотків тут – кавун. Це оздоровча річ, не лише смачна. Для тих, у кого цукровий діабет – будь ласка, оце можна, хто хоче схуднути: на 100 грам – 106 калорій, у кого хвороби нирок – це ж кавун, лише «зимовий» кавун», - каже Долинко.

Торік, за словами керівника проєкту, виготовили лише 30 трилітрових бутлів бекмесу. Посмакувати бекмес його виробництва змогли туристи, які відвідували Голопристанщину. А дегустацію, за сприяння голови Херсонської ОДА, провели в одному з київських ресторанів.

У 2020 році працюватиме невеликий цех, де виготовлятимуть в десять разів більше бекмесу. Керівник проєкту «Зелені Хутори Таврії» сподівається, що цю ідею підхоплять і в інших районах Херсонщини, де ростуть кавуни, адже це додатковий заробіток для фермера.

Як зазначив Долинко, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, він планує у цьому році у цеху виробити першу тонну бекмесу. «Чотири людини матимуть роботу, фермер отримає відсоток за те, що я у нього беру сік, який він просто викидає у землю, після того, як збирає насіння кавуна», - зазначив Долинко.

За його словами, він перемішує різні сорти у бекмес, який виробляє.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.