Кабмін планує поновити програму компенсацій аграріям за придбану техніку вітчизняного виробництва

Кабмін планує поновити програму компенсацій аграріям за придбану техніку вітчизняного виробництва
Фото: з відкритих джерел

У проєкті держбюджету-2024 передбачено фінансування низки програм, які стимулюватимуть розвиток вітчизняного машинобудування, серед яких – компенсація аграріям частини вартості придбаної техніки українського виробництва.

Про це повідомив заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, передає Укрінформ.

«Надзвичайно важливим кроком є поновлення фінансування програми компенсацій аграріям за купівлю української с\г техніки – 1 млрд грн. Це одна з найбільш ефективних програм стимулювання економіки, яка в попередні роки дозволила вдвічі збільшити обсяги виробництва с\г техніки», – йдеться в повідомленні.

Депутат підкреслює, що цю програму планується розширити на інші високотехнологічні товари, на що передбачено додаткові 3 млрд грн.

Сприятиме розвитку вітчизняного машинобудування ще одна державна програма – оновлення парку шкільних автобусів. На ці видатки у бюджеті передбачено 1 млрд грн.

Кисилевський зауважує, що на цей товар розповсюджується вимога локалізації при публічних закупівлях, зокрема, у 2024 році – не менше 20% української складової.

«Загалом, наявність цих позицій у проєкті бюджету-2024 означає, що відбулась певна трансформація у розумінні керівництвом держави, що працює на інтереси держави, а що – ні. Уряд нарешті обрав правильний фокус: витрачати бюджетні кошти на товари внутрішнього виробництва там, де це можливо. І в ті сектори, які мають найбільший мультиплікаційний ефект. Це дозволить повернути назад у бюджет до 40% коштів податками і створити робочі місця для громадян у своїй країні», – додав депутат.

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kabmin-planuye-ponovyty-programu-kompensaczij-agrariyam-za-prydbanu-tehniku-vitchyznyanogo-vyrobnycztva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати