Калійні добрива в Україні можуть стати дефіцитом

Калійні добрива в Україні можуть стати дефіцитом
Фото: з відкритих джерел

Минулої осені калійні добрива вносилися в невеликій кількості через високі ціни, нестачу грошей та слабку пропозицію. Однак в наступному сезоні відмова від внесення може позначитись на стані ґрунту. Тому очікується зростання закупівель калійних добрив. Про це йдеться в щотижневому звіті Barva Invest.

Наразі закупівлі калію дещо активізувалися, однак це скоріше поодинокі запити від тих, хто не вносив продукт восени, ніж системні закупівлі. Увага покупців сконцентрована на азотній групі, а комплексні та калійні добрива в меншому пріоритеті.

«Крім того, минулого літа «зерновий коридор» тільки набирав оберти і у споживачів були обмежені платіжні можливості та була невпевненість в майбутньому. Наразі є сподівання, що ситуація покращиться до початку осіннього сезону. На ринку є ще залишки білоруського калію хлористого, однак наразі більше продукту з Узбекистану. Перспективи відновлення поставок першого поки що під великим сумнівом, а останній може постачатися невеликими партіями, однак звичайно вже не транзитом через рф, що автоматично збільшує його вартість»‎, — говорять експерти.

Також на ринку з’явився товар з нетрадиційних для України джерел — Канади, Ізраїлю, Йорданії.

Ціни розподілилися наступним чином:

  • Korn-Kali по 30500-34500 грн/т на складах,
  • узбецький гранульований калій хлористий Гросдорф — 37200 грн/т,
  • гранульована марка NK+S 7:40+8, яка зроблена на основі калію хлористого та сульфату амонію — 30500 грн/т,
  • гранульований калій хлористий виробництва (грануляції) Дюнгер —  39000 грн/т,
  • кристалічний товар — 38000 грн/т, FCA/EXW Нова Любомирка.

Експерти прогнозують стабільні ціни на добрива. Низький попит залишатиметься до кінця поточного кварталу, після чого очікується активізація споживачів в рамках підготовки до осіннього сезону. В той же час пропозиція буде невеликою.

Джерело: Latifundist.com

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kalijni-dobryva-v-ukrayini-mozhut-staty-deficzytom
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати