Карна держпідтримка: аграрії закликають припинити необґрунтоване кримінальне переслідування агрофірми на Черкащині

Карна держпідтримка: аграрії закликають припинити необґрунтоване кримінальне переслідування агрофірми на Черкащині
Фото: з відкритих джерел

Всеукраїнська Аграрна Рада закликала Департамент кримінально-правової політики та захисту інвестицій Офісу Генерального прокурора припинити необґрунтоване кримінальне переслідування СТОВ «АФ «Маяк» у Черкаській області.

У 2019 році агрофірма скористалась програмою державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції за напрямом надання часткового відшкодування вартості переробки сільськогосподарської продукції. Господарство подало всі необхідні документи та отримала гроші від держави.

“Комісія Мінагрополітики для надання державної підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва), яка приймала рішення щодо надання СТОВ «АФ «Маяк» грошових коштів у вигляді часткової бюджетної компенсації, і по завершенню виконання будівельних робіт не мало і не має жодних майнових претензій до товариства”, – йдеться у звернені ВАР.

Проте у правоохоронців Черкаської області інше бачення. Вони вважають, що вартість будівельних робіт була завищена. Відкрили кримінальну справу на власника господарства, Героя України Миколу Васильченка. Після цього правоохоронці отримали можливість проводити далекі від розслідування процесуальні дії на території господарства. Наприклад, відбувались обшуки при яких забирали документи, які не мають відношення до справи або взагалі нічого не вилучали.

“Проаналізувавши вказані дії представників правоохоронних органів, ГС «ВАР» дійшла висновку, що вони є протиправними, незаконними, спрямованими на здійснення тиску на бізнес та такими, які здійснюються всупереч засадам кримінального провадження та містять ознаки кримінального переслідування, що завдало шкоди діловій репутації як СТОВ «АФ «Маяк» як сільськогосподарському підприємству, так і Васильченку М.С”, – констатують у ВАР.  

У той час, коли влада має стимулювати використання програм підтримки для розвитку агросектору та економіки в цілому, правоохоронці нищать будь-яку довіру бізнесу до співпраці з державою. Хотілось би зазначити, що за понад 20-річну роботу СТОВ  «АФ «Маяк» його посадові особи та власники не фігурували в жодних кримінальних справах. Господарство сумлінно сплачує податки, розвивається та створює робочі місця. Також немає заборгованостей по заробітній платі або оплаті оренди пайовикам.

Закликаємо Офіс генерального прокурора вжити всіх можливих заходів у межах своєї компетенції, спрямованих на припинення необґрунтованого кримінального переслідування СТОВ «АФ «Маяк» та його посадових осіб.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/karna-derzhpidtrymka-agrariyi-zaklykayut-prypynyty-neobgruntovane-kryminalne-peresliduvannya-agrofirmy-na-cherkashhyni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати