178171

"Кернел" планує збільшити експорт зернових на 20%

"Кернел", одна з найбільших українських аграрних груп, має намір в 2021 сезоні (липень-червень) наростити експорт зернових з України на 20,3% - до 9,5 млн тонн і переробку соняшнику на 1,7%, до 3,5 млн тонн, йдеться в річному звіті холдингової компанії групи Kernel Holding SA (Люксембург), пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з ним, компанія прогнозує в нинішньому році скорочення врожаю на всіх ключових культурах України.

"Очікується, що урожай соняшнику в 2021 фінансовому році знизиться на 14% г / г - до 14,2 млн тонн, а урожай зерна, ймовірно, скоротиться на 8% г / г - до 67 млн тонн для трьох основних культур: кукурудзи, пшениці і ячменю. Це означає, що конкуренція за сировину буде посилюватися, хоча тенденція до зростання світових цін на сировинні товари буде частково компенсувати знижувальний тиск на рентабельність всіх наших сегментів в новому сезоні", - цитується в звіті голова ради директорів" Кернел "Андрій Веревський .

Незважаючи на це "Кернел" планує переробити 3,5 млн тонн насіння соняшнику і поставити на експорт 9,5 млн тонн зерна з України.

"Серед факторів, що сприяють розвитку наступного сезону, варто зазначити цінове середовище. Ціни на соняшникову олію набагато вище, ніж минулого року, що позитивно позначиться на маржі переробки. Ціни на зерно також відносно непогані, що знижує тиск на врожайність сільськогосподарських культур", - зазначив Веревський.

За його словами, два інших аспекти, що підтримують прибуток компанії в наступному сезоні - це річний внесок нового перевалочного комплексу TransGrainTerminal в порту Чорноморськ і очікувана EBITDA розміром до $ 15 млн, генерована проектами відновлюваної енергетики, які зараз запроваджуються в експлуатацію.

"Деяке полегшення приходить і з витратами: ми не очікуємо подальшого зростання витрат в сільськогосподарському бізнесі в наступному сезоні", - повідомив голова ради директорів "Кернел".

"Кернел" - найбільший у світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.

"Кернел" завершив 2020 фінансовий рік з чистим прибутком $ 123 млн, що на 31% менше, ніж у 2019 ФР. Його виручка за цей період зросла на 4% - до $ 4,11 млрд, EBITDA - на 28%, до $ 443 млн.

У 2020 фінансовому році "Кернел" наростив експорт зерна на 30% у порівнянні з минулим ФР - до 7,9 млн тонн, продажі соняшникової олії знизилися на 6% - до 1,52 млн т. У 2020 ФР заводи холдингу збільшили переробку олійних на 9% у порівнянні з торішнім показником - до 3,44 млн тонн.

Ваш вибір 'Подобається'.

Молочний альянс встановив італійську лінію з виробництва моцарели за мільйон євро

Про це в Facebook повідомив співвласник Молочного альянсу Олександр Деркач, пише НВ.

За його словами, установка автоматизованої лінії фірми COMAT обійшлася у 1 млн євро інвестицій. Її потужність дозволить виробляти 10 т продукції на добу.

Деркач також повідомив, що до кінця жовтня продукт з’явиться в продажу, причому буде надходити, як на внутрішній ринок, так і на експорт.

МХП: сьогодні в Україні ми вже говоримо про технології біогазу 5.0

Про це заявив заступник голови правління МХП Олександр Домбровський під час онлайн-семінару “Перспективи виробництва і споживання відновлюваних газів в Україні”, передає УНН.

"Ціна енергетичної незалежності – підкреслює актуальність тематики виробництва відновлюваних газів в Україні. Адже за роки незалежності Україна імпортувала лише з РФ природного газу на суму більше 100 млрд дол США.

Компанія МХП – це не тільки провідний агрохолдинг України, ми активно працюємо над формуванням власної енергетичної безпеки, виробляємо чисту енергію на 2-х біогазових комплексах та впроваджуємо новітні технології", - зазначив він.

За словами Домбровського, Innovation agenda МХП, тобто інноваційні пріоритети, з напряму відновлюваних газів - це:

- Новітні біогазові технології;

- Біометан;

- "Зелений" СО2;

- "Зелений" водень;

- Інтеграція еко- та енергоінноваційних технологій;

- Research and Innovation.

Підходи до менеджменту в біогазі можуть бути різними, вказує Домбровський: від спрощених технологій, де є питання до якості, до глибоких технологічних та інноваційних рішень, зокрема біометану та "зеленого" водень.

"Сьогодні ми вже обговорюємо та починаємо імплементувати технології "Біогаз 5.0". Це утилізація відходів, виробництво чистої енергії та органічні добрива, скорочення викидів парникових газів, виробництво СО2 та біометану , а також інтеграція технологій "зеленого" водню.

Тема, яку ми обговорюємо, має два ключових аспекти: енергетичний ресурс, який ми будемо використовувати всередині країни, та енергетичний ресурс, який ми хочемо виробляти для експорту в країни ЄС. Це принципова позиція, тому що інфраструктура достатньо складна: це системи очистки і підготовки біометану, який має відповідати жорстким європейським критеріям, а також логістика цього біометану. І закачувати газ в трубу для локального споживання та у ГТС України — це завдання різні", - резюмував Домбровський.

 

Довідка: МХП — один з найбільших агрохолдингів України, у структуру якого входить “МХП Еко Енерджи”, що займається новітніми розробками у сфері біоенергетики.

«Епіцентр Агро» запустив на Київщині новий елеваторний хаб

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Потужності оновленого «Переробника» розраховані на 105 тис. тонн одночасного зберігання зерна: побудовані 7 силосів обсягом 15 тис. тонн кожний. Чотири енергозберігаючі сушарки здійснюють якісну доробку с/г культур до міжнародних параметрів. Доставка зерна у порт, враховуючи розташування елеватору поблизу Одеської траси, здійснюється виключно автотранспортом.

За словами заступника керівника «Епіцентр Агро» з елеваторного напрямку, керівника відділу трейдингу Світлани Нікітюк, запуск нового потужного елеватору в центральному регіоні України вже у цьому сезоні забезпечить потреби у зберіганні і сушінні зерна не тільки для потреб агрохолдингу.

«Це наш перший крок у створенні регіональних зернових хабів, де поєднуватимуться бізнес-інтереси продавців і покупців зерна.  Дрібні агровиробники та фермери сплачуватимуть елеватору лише за прийомку зерна: менше 1 гривні за тонну», – зазнаила Світлана Нікітюк.

За її словами, оплата за відвантаження та доставку до порту здійснюється великими транснаціональними компаніями, які отримають можливість придбати зерно, за згодою його власника, безпосередньо на елеваторі.

 

Джерело: AgroTimes

Техніка LOZOVA MACHINERY - вибір найбільших агрохолдингів

Ось уже понад 20 років сільгосптехніка LOZOVA MACHINERY успішно працює на полях по всьому світу і конкурує на українському ринку з кращими світовими виробниками.

агрохолдинги-выбирают_01.JPG«Аграрії цінують в нашій техніці максимальну продуктивність, безпроблемність, надійність, ефективність і що важливо відсутність експлуатаційних витрат на обслуговування. Машини LOZOVA MACHINERY – це доступна техніка європейського рівня. Найбільш популярні знаряддя – це дискові борони ДУКАТ, які вже стали нашою візитною карткою, шлейф-борони ЛАРІ, що давно зайняли лідируючі позиції в своєму сегменті по Україні, великим попитом також користуються наші глибокорозпушувачі. Ми стежимо за світовими трендами, уважно ставимося до запитів наших клієнтів і можемо запропонувати різні варіанти техніки для будь-якого грунтово-кліматичного регіону», – зазначає головний конструктор LOZOVA MACHINERY Олексій Гриненко.

агрохолдинги-выбирают_05.JPG

Короткі дискові борони ДУКАТ давно завоювали позиції самих затребуваних агрегатів. Їх високу продуктивність і неперевершену якість обробки ґрунту підтверджують представники компанії VITAGRO, в парку яких є і зубові борони ЛАРІ. «Машини гідно показали себе в роботі, в Дукаті подобається висока якість і швидкість обробки грунту, а також хороша прохідність і однорідний агрофон, який залишається після проходу борін».

З ними погоджується Василь Геращенко, власник господарства в Херсонській області, на полях якого вже багато років крім ДУКАТ працюють зубопружинні і ротаційні борони. «Мені подобається точність і рівномірність обробки ДУКАТ, агрегат виконує якісне мульчування, я знаю, що завжди поверхня ґрунту буде закрита, рослинні залишки перемішані і поле готове під посів».

«У ДУКАТ хороша швидкість роботи, економна витрата палива набагато менше, ніж у «американців» або деяких «європейців» і ніякої мороки з налаштуваннями і налагодженням», – каже Олександр Сушко, фермер з агропідприємства на Полтавщині. Для нього наявність у агрегатів ресорної стійки і необслуговуваних підшипникових вузлів стало вирішальним фактором при їх покупці.

агрохолдинги-выбирают_02.JPG

А в холдингу УПІ-Агро тільки планують придбання ДУКАТ. На полях агрокомпанії успішно застосовують зубопружинні борони ЛАРІ. «Ми задоволені їх роботою і функціоналом, великим плюсом знарядь є якість. Це відмінна альтернатива закордонним аналогам. Зараз думаємо над придбанням ваших дискових борін ДУКАТ», – каже головний інженер компанії Іван Хорошайло.

агрохолдинги-выбирают_08.jpg

Серед хедлайнерів LOZOVA MACHINERY також зубні шлейф-борони ЛАРІ. Агрегати купували і великі агроконцерну і невеликі фермерські господарства.

Дуже задоволені роботою ЛАРІ в ГК «Агропросперіс», «ЛАРІ практично не сприйнятливі до вологого ґрунту і відмінно виконують функцію боронування, подрібнюючи навіть великі грудки ґрунту і закриваючи нерівності поля. Знаряддя завжди залишає після себе рівномірну поверхню з однорідною структурою і забезпечує надійну закладення насіння», – діляться представники агрофірми.

агрохолдинги-выбирают_09.jpg

У числі компаній, які обрали ЛАРІ також сільськогосподарські підприємства «VITAGRO», «Acris Agro», «Агрейн», «Хорс», «Аграрні системи» і багато інших. Фермери високо оцінили, легкість і простоту налаштувань, надійність і високу продуктивність в поєднанні з низькою витратою палива (2-3 л/га).

Не поступається за популярністю, і лінійка глибокорозпушувача від LOZOVA MACHINERY, гарантів здорового ґрунту і високих врожаїв.

«Майбутнє в Україні за багатофункціональними агрегатами, які за один прохід здатні виконати кілька важливих операцій, це скорочує час робіт і зменшує пошкодження ґрунту. Наприклад, одночасно здійснити глибоке розпушування, поверхневе мульчування і внесення рідких і гранульованих добрив можуть наші глибокорозпушувачі ГУЛЬДЕН і ФРАНК. Після обробки поля водопроникнення ґрунту підвищується в два рази і в цілому покращуються біологічні процеси ґрунту, що сприяє родючості і здоровим врожаям», – говорить директор з продажу Едуард Чудопалов.

агрохолдинги-выбирают_03.JPG

Серед переваг глибокорозпушувачів, які відзначають аграрії, пружинний захист, робочі органи з сверхзносостійкими наконечниками HARD-SHELL, принцип «НУЛЬ ОБСЛУГОВУВАННЯ», підшипники і вузли, які не потребують змащування. Особливим плюсом стала система внесення гранульованих добрив, якою оснащений ФРАНК.

Сьогодні, складаючи бюджет, фермери уважно ставляться до своїх інвестицій. Складний аграрний рік, тепла зима, прохолодна весна, повені, а місцями і екстремальна посуха зробили врожаї нестабільними. Однак це не вплинуло на вибір найбільших господарств, багато з яких до весни вже намітили придбання техніки LOZOVA MACHINERY.

Крім якісної обробки, економії палива, мінімізації витрат на простої і ремонти, універсальності і високої продуктивності техніки додатковою перевагою також стала оперативна і якісна робота сервісної служби компанії.

Важливо, що вся техніка LOZOVA MACHINERY бере участь у державній програмі компенсації, компанія також пропонує безліч різних лізингових і кредитних програм.

VADERSTAD запрошує відвідати міжнародну агропромислову виставку «АGROEXPO-2020»

В ході цієї події VADERSTAD продемонструє:

- дискововий культиватор Carrier 650

- пневматичну зернову сівалку Spirit 600 C

- сівалку точного висіву Tempo L 18.

Команда VADERSTAD надасть відповіді на ваші запитання та всю необхідну інформацію.

Зустрічаємось на стенді D4/1!

Дата: 30 вересня – 3 жовтня 2020

Місце проведення: вул. Перша Виставкова (Мурманська), 8, м.Кропивницький, Україна

Час: 10:00 – 18:00