Kernel Веревського звинувачують у порушенні прав міноритаріїв при виході з Варшавської фондової біржі

Kernel Веревського звинувачують у порушенні прав міноритаріїв при виході з Варшавської фондової біржі
Фото: з відкритих джерел

Незалежний комітет з корпоративного управління Варшавської фондової біржі (WSE) вважає, що емісія акцій Kernel Holding SA у серпні 2023 року була здійснена в інтересах окремих акціонерів. Цим компанія порушила права інших акціонерів компанії, пише Rzeczpospolita.

У березні 2023 року стало відомо, що компанія Веревського Namsen Limited як найбільший акціонер Kernel Holding запропонувала раді директорів агрохолдингу розглянути питання делістингу та викупу акцій в інших акціонерів.

Кернел – найбільший в Україні виробник та експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Свою продукцію Кернел експортує більш ніж у 80 країн світу. Земельний банк компанії становив майже 510 000 га. Найбільшим акціонером Кернела через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський.

У Namsen, яка на той час володіла 41,29% голосуючих акцій Kernel, вважають, що вихід на біржу у 2007 році не приніс агрохолдингу очікуваних вигод.

Після цього Kernel провів додаткове розміщення 216 млн акцій компанії за ціною значно нижче ринкової, в результаті якої частка Namsen збільшилася до 93,67% голосуючих акцій.

Комітет з корпоративного управління WSE визнав, що Kernel порушив правила біржі, надавши переважне право підписки на нові акції обраним акціонерам. Правила біржі допускають таку можливість лише у виняткових випадках – за наявності раціональної, економічно обґрунтованої та термінової необхідності залучення капіталу.

Ці умови дотримані не були, а отже, Kernel порушив, на думку комітету, принципи взаємовідносин між акціонерами публічної компанії, зокрема право всіх акціонерів на рівне ставлення.

“Емісія інструментально слугувала конкретним цілям одного з акціонерів, таким чином заперечуючи сутність публічної компанії як спільності інтересів окремих груп її власників”, – йдеться в заяві комітету.

Позиція Kernel

“Компанія вирішила випустити акції тільки серед існуючих акціонерів, які готові підтримувати компанію довгостроково. Крім того, була врахована низька ймовірність залучення коштів зовнішніх інвесторів в компанію, активи якої регулярно зазнають ракетних обстрілів з боку російського агресора. Також, зважаючи на майбутній очікуваний делістинг акцій компанії, нові акції не плануються для долучення до торгів на біржі. Саме з цих причин компанія відмовилась від публічного випуску акцій зовнішнім інвесторам.

Крім того, Kernel ініціював випуск акцій тільки серед так званих “кваліфікованих” інвесторів. Це рішення повністю відповідає законодавству ЄС та є поширеною європейською ринковою практикою, яка дозволяє випускати акції швидко — без підготовки проспекту емісії, залучення фінансових та юридичних радників та посередників, проведення роуд-шоу тощо. Всі “кваліфіковані” інвестори, які подали свої заявки, мають право на участь в аукціоні по залученню акціонерного капіталу. Участь “некваліфікованим” інвесторам у такому випадку законодавство ЄС забороняє.

Звертаємо увагу, що Kernel вже робив три додаткові емісії акцій після IPO. Щоразу випуск відбувався виключно за участю “кваліфікованих” інвесторів та протягом 1-2 днів. Жодних скарг та зауважень з боку міноритарних акціонерів ніколи не було”.

У жовтні 2023 року стало відомо, що міноритарні акціонери судитимуться з Kernel, бо у них не спитали згоду на вихід з Варшавської біржі.

Джерело: LIGA.Бізнес

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kernel-verevskogo-zvynuvachuyut-u-porushenni-prav-minorytariyiv-pry-vyhodi-z-varshavskoyi-fondovoyi-birzhi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН