“Кернел” відновив виробництво соняшникової олії під ТМ “Стожар”

“Кернел” відновив виробництво соняшникової олії під ТМ “Стожар”
Фото: з відкритих джерел

Агропромислова група “Кернел” відновила виробництво соняшникової олії під ТМ “Стожар”, це стало можливим через перенесення його виробництва з тимчасово окупованої Харківської області до Полтавської області.

Як повідомляється в пресрелізі бренда, незабаром буде відновлено його відвантаження в торгові мережі в оновленій тарі обсягом 0,85 л, 3л і 5л.

Уточнено, що з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну виробництво олії “Стожар” на олійноекстракційному заводі “Кернела” у Вовчанську (Харківській обл.) було припинено. Щоб відновити його випуск, холдинг налагодив постачання сировини та інвестував кошти у необхідні виробничі потужності на заводі у Полтаві.

Анонсується, що олія “Стожар” у новій пляшці з’явиться на полицях магазинів уже з середини вересня.

“Компанія “Кернел” сподівається, що цей рестарт буде добрим знаком для інших бізнесів щодо поновлення роботи в Україні”, – підсумував холдинг у повідомленні.

Переробні потужності Вовчанського ОЕЗу до війни становили 330 тис. тонн соняшникового насіння на рік. Завод виробляє олію соняшникову нерафіновану та шрот соняшниковий.

У свою чергу, Полтавський ОЕЗ розрахований на переробку до 430 тис. тонн соняшника на рік, виробляє олію рослинну нерафіновану, рафіновану, гідратовану, а також шрот.

“Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Компанія також займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Найбільшим співвласником “Кернела” через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%.

Агрохолдинг у 2021 фінансовому році (ФР, липень-2020 – червень-2021), збільшив чистий прибуток у 4,3 раза порівняно з 2020 ФР – до $513 млн, його EBITDA зросла у 2,1 раза – до $929 млн, виторг – на 38%, до $5,65 млрд.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kernel-vidnovyv-vyrobnycztvo-sonyashnykovoyi-oliyi-pid-tm-stozhar
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1