“Кернел” вперше почав закуповувати азотні добрива у Польщі

“Кернел” вперше почав закуповувати азотні добрива у Польщі
Фото: з відкритих джерел

“Кернел”, одна з найбільших українських агропромислових груп, у рамках ранньої підготовки до майбутнього агросезону розпочала прямі закупівлі азотного добрива Anvistar у польського виробника Anwil S.A. групи PKN Orlen.

Як повідомив холдинг на фейсбук-сторінці у середу, добрива доправлені автотранспортом і перевалені у вагони на кордоні Польщі та України, вантаж уже прямує залізницею на склади “Кернела”.

“Ми цілеспрямовано розширюємо нашу мережу партнерів, диверсифікуємо ризики та досліджуємо нову якість продуктів для агробізнесу. Упевнений, що це був лише перший крок на шляху до майбутнього партнерства”, – цитує холдинг керівника свого комерційного дивізіону “Агробізнес” Ігоря Стельмащука.

Як повідомлялося, найбільший в Україні виробник добрив Ostchem азотного холдингу Group DF Дмитра Фірташа у 2022 році скоротив виробництво на 66,9% до 2021 року – до 1,754 млн тонн.

Серед основних причин скорочення виробництва Group DF стала втрата контролю над Сєверодонецьким “Азотом” (Донецька обл.), який до 27 лютого 2022 року встиг виробити 0,05 млн тонн азотних добрив.

Крім того, скорочення виробництва викликало руйнування логістичних та збутових ланцюжків, зниження обсягів експорту через регуляторні та логістичні обмеження, перебої з електроенергією через масові руйнування об’єктів енергетичної інфраструктури, високі ціни на газ, а також падіння платоспроможного попиту з боку аграріїв мінімум на 40%.

За оцінками Group DF, ринок добрив у 2022 році знизився на 45-50% – з 4,75 млн тонн до 2-2,9 млн тонн.

PKN Orlen має домінувальну частку на ринках нафтопродуктів Польщі, Чехії та країн Балтії.

“Кернел” до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) та її експорту (близько 12%), а також був найбільшим виробником та продавцем бутильованої соняшникової олії в Україні. Компанія також займалася вирощуванням іншої агропродукції та її реалізацією.

Найбільшим співвласником “Кернела” через Namsen Ltd. є український бізнесмен Андрій Веревський із часткою 39,3%.

У 2022 фінансовому році (ФР, липень-2021 – червень-2022) холдинг отримав $41 млн чистого збитку проти $506 млн чистого прибутку в попередньому ФР, його виторг скоротився на 5% – до $5,332 млрд, а показник EBITDA скоротився в 3,7 раза – до $220 млн.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kernel-vpershe-pochav-zakupovuvaty-azotni-dobryva-u-polshhi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати