Кількість учасників небанківського фінансового ринку України зменшилась у квітні

У квітні 2025 року кількість установ, які працюють на небанківському фінансовому ринку України, скоротилася з 838 до 825. При цьому кількість банків залишалася стабільною — 60.
Про це розповідає AgroReview
Зміни та оновлення у складі ринку
Протягом квітня з реєстрів було виключено дві кредитні спілки за їхньою ініціативою, дев’ять фінансових компаній та два ломбарди — примусово. Водночас до Реєстру страхових посередників додано 20 нових страхових або перестрахових брокерів, що свідчить про поступове розширення цього сегменту.
Національний банк України також видав ліцензію ще одному ломбарду. Добровільно анульовано ліцензії для семи фінансових компаній, двох ломбардів та двох кредитних спілок. Додатково примусово відкликано ліцензії у двох фінансових компаній, а одній з них погоджено звуження обсягу ліцензії.
Актуальний стан ринку небанківських фінансових послуг
Станом на 1 травня 2025 року в Україні працювали:
- 442 фінансові компанії (раніше було 451);
- 53 компанії страхування non-life;
- 10 life-страховиків;
- Один страховик зі спеціальним статусом;
- 106 ломбардів (стало менше, ніж 108 попереднього місяця);
- 96 кредитних спілок (було 98);
- Один лізингодавець;
- 43 страхових брокери;
- 73 колекторські компанії.
Кількість банківських груп (15) і небанківських фінансових груп (41) протягом квітня не змінилася. На платіжному ринку продовжують працювати 15 платіжних систем, створених резидентами, та 14 міжнародних платіжних систем.
На ринку надавачів фінансових платіжних послуг зафіксовано діяльність 18 платіжних установ, 12 фінансових установ з правом надання платіжних послуг, одного банку-емітента електронних грошей та одного оператора поштового зв’язку.
Упродовж квітня до НБУ надійшло 511 запитів від учасників ринку щодо реєстраційних та ліцензійних дій.