178171

Кіпрська компанія купує українського виробника продуктів харчування "Чумак"

Теґи: 

Голландський банк розвитку FMO в кінці серпня цього року надав $ 35 млн довгострокового фінансування кіпрській холдинговій компанії Flottotrade LLC, що належить Wilmar International Limited, Delta Exports і Pinnama Holdings, для фінансування частини витрат на придбання українського виробника продуктів харчування "Чумак".

"Придбання потенційно допоможе розкрити весь потенціал" Чумака "на внутрішньому ринку за рахунок збільшення ринкової частки" Чумака "в Україні і допоможе розширити збут" Чумака "на зарубіжні ринки, тим самим збільшивши місцеві податкові надходження і створивши робочі місця в районі з високим рівнем безробіття", - відзначається в матеріалах банку.

Як повідомлялося, інвестгруппа Dragon Capital в травні 2019 року оголосила про продаж всієї своєї частки в компанії "Чумак" компанії Delta Wilmar - українській філії Wilmar International, однієї з найбільших агропромислових компаній в Азії.

"Чумак" є великим виробником продуктів харчування, який виробляє кетчупи, майонез, томатну пасту, соуси і макаронні вироби. Компанія заснована в 1996 році шведськими бізнесменами в Каховці (Херсонська обл.) І сьогодні є одним з найбільших переробників томатів в СНД з річною потужністю переробки до 100 тис. тонн. Виручка "Чумака" в 2019 році зросла на 34,9% - до 1,7 млрд грн, а чистий прибуток - на 42,4%, до 169,6 млн грн.

Wilmar International Limited заснована в 1991 році зі штаб-квартирою в Сінгапурі і сьогодні є провідною азіатської агропромислової групою. Група має понад 500 заводів і широку дистриб'юторську мережу, що охоплює Китай, Індію, Індонезію і близько 50 інших країн і регіонів. В Україні група працює з 2004 року. ТОВ "Дельта Вілмар СНД" спеціалізується на виробництві масложирової продукції і інгредієнтів для хлібобулочних, кондитерських виробів і молочних продуктів. До структури компанії входить два заводи - один з переробки тропічних олій, інший - по переробці олійних культур, а також плекс з перевалки рослинних олій в порту "Південний".

Джерело: fixygen.ua

Ваш вибір 'Подобається'.

Підсумки-2020: як розвивалося насінництво в Ristone Holdings

На українському аграрному ринку зараз активно просувається іноземне насіння, в той час як власне насіннєве виробництво переживає не найкращі часи. Але практика показує, що не все закордонне краще вітчизняного, і наше насіння часто виявляється більш пристосованим до місцевих кліматичних умов, і не менш результативними, ніж європейські аналоги. 

У структурі Ristone Holdings вже багато років діє власне насінницьке господарство, яке співпрацює з провідними селекційними інститутами країни, забезпечує якісним насіннєвим фондом як підприємства холдингу, так і сторонніх фермерів. Про те, яких результатів вдалося досягти в непростому 2020-му – розповіли у прес-службі Ristone Holdings.

Результати-2020
Цього року спеціалісти з насінництва АФ ім. Горького в черговий раз підтвердили свій професіоналізм, заготовивши понад 1700 т насіння озимої пшениці з середньою врожайністю 65 ц/га.

Всупереч не найбільш сприятливим погодним умовам підприємство отримало гарну врожайність як з основних сортів – Ліра одеська (ОСГІ) – 65,9 ц/га, Новосмуглянка (ІФРГ) – 61 ц/га, Подолянка (ІФРГ) – 60,9 ц/га, Пилипівка (ОСГІ) – 57,2 ц/га, Шестопалівка (БОР) – 72 ц/га, так і за новими, які вперше були засіяні в цьому році: сорт Катруся (ОСГІ) дав 73,9 ц/га, сорт Магнітка (БОР) – 71,4 ц/га.

Також агрофірма ім. Горького успішно пройшла перевірку незалежної лабораторії, і отримала підтвердження, що все зібране насіння є кондиційним і відповідає стандартам якості. Посівний матеріал перевірявся за 4-ма основними характеристиками – всхожість, енергія, чистота, маса тисячі насінин.

До кінця року основна маса посівного матеріалу вже реалізована – 1600 тонн. Тому насінницьке господарство закінчує рік з хорошими економічними показниками і перспективами на 2021-й.

Робота в умовах епідемії
За словами координатора насінницького напрямку в Ristone Holdings, епідемія коронавірусу не змогла підірвати ефективну роботу підприємства. Працівники дотримувалися правил протидії поширенню захворювання, на підприємстві виконувалися необхідні санітарні норми. Але важливим фактором стала і специфіка самого виробництва: люди працюють на відкритому повітрі, немає скупчення персоналу в одному приміщенні, тобто необхідна соціальна дистанція зберігалася і до введення карантину. Це дозволило продуктивно закінчити рік, отримавши запланований обсяг посівного матеріалу.

Плани і перспективи
Серйозних змін в структурі посівів в 2021-му році не передбачається. На господарстві планують в наступному році заготовити 1400 тонн посівного матеріалу зернових. Продовжують працювати з сортами, які вже добре себе зарекомендували – Катруся, Ліра Одеська, Новосмуглянка, Шестопалівка, Магнітка.

"Використання власного насіннєвого матеріалу вже неодноразово підтверджувало свою доцільність – це гарантія стабільного врожаю наших господарств і стабільного економічного становища всього холдингу, тому розвивати цей вектор ми плануємо і в майбутньому", - підкреслили в Ristone Holdings.

Spirit 600S – універсальний агрегат для сівби від Väderstad

Унікальна дозувальна система Fenix II забезпечує безперервне і надійне дозування насіння. Потужний гідравлічний двигун дає змогу працювати з великими нормами висіву (від 1,5 до 500 кг/га) на високій швидкості. 

231.jpg

Сенсори SeedEye для підрахунку та моніторингу насіння, що висівається, дає змогу ще краще контролювати точність висіву. Завдяки SeedEye здійснюється контроль заданої норми висіву на один квадратний метр відповідно до робочої швидкості. Перед висівом не потрібно проводити калібрування сівалки, достатньо лише ввести задану норму в кількості насінин на квадратний метр на планшеті iPad.  

230.jpg 

Тож купуючи потрібну кількість посівного матеріалу кожен фермер може бути впевненим, що його вистачить на всю площу поля! 

 

Kernel вважає клопотання про банкрутство необґрунтованим

Про це повідомляє прес-служба компанії.

«Компанія Kernel Holding S.A. (Kernel Holding) повідомляла раніше, що з 2012 року перебуває у тривалому судовому процесі з Михайлом Стадником, його колишньою дружиною та рядом юридичних осіб, які знаходяться під їхнім контролем (разом „продавці Stiomi“), стосовно придбання ТОВ „Стіомі Холдинг“ (Stiomi Holding) — аграрної компанії, розташованої в Хмельницькій області в Україні», — йдеться в повідомленні.

Так, у квітні 2012 року Kernel Holding та декілька інших покупців уклали генеральну угоду купівлі-продажу про придбання Stiomi Holding у «продавців Stiomi». Станом на 30 червня 2018 року сума, сплачена за Stiomi Holding «покупцями Stiomi», становила $24 млн. Фінальний платіж підлягав оплаті лише після виконання «продавцями Stiomi» у спосіб, прийнятний для «покупців Stiomi», певних умов та міг бути зарахований зустрічними вимогами до «продавців Stiomi».

«Покупці Stiomi» висунули декілька вимог до «продавців Stiomi» стосовно невиконання «продавцями Stiomi» своїх зобов’язань. «У грудні 2012 року Kernel Holding отримала від „продавців Stiomi“ заяву про розгляд справи в арбітражі, в якій вони висували претензії щодо сум, які нібито підлягали їм до сплати.

У лютому 2018 року арбітражний суд виніс своє рішення, яке було частково оскаржене „покупцями Stiomi“ у Високому суді Лондона. „Продавцями Stiomi“ були вжиті забезпечувальні заходи у Швейцарії, які у подальшому були скасовані Апеляційним судом Женеви», — повідомляють у компанії.

У березні 2019 року Високий суд Лондона направив рішення трибуналу на повторний розгляд за певними аспектами, який відбувся у вересні 2019 року. Рішення арбітражного суду після перегляду, прийняте в грудні 2019 року, вимагало від «покупців Stiomi» сплати близько $30,3 млн «продавцям Stiomi».

«Нові забезпечувальні заходи були вжиті „продавцями Stiomi“ в Швейцарії стосовно активів, які належать Kernel Holding, а також деяким дочірнім компаніям та спільним підприємствам Kernel Holding. Забезпечувальні заходи щодо активів дочірніх компаній та спільних підприємств було визнано незаконними та скасовано. Інші забезпечувальні заходи залишаються чинними на сьогодні», — розповідають у Kernel.

Зауважимо, що Kernel Holding, починаючи з 30 червня 2018 року, постійно відображає у своєму балансі резерв стосовно суми рішення арбітражу та відповідних судових витрат. Зазначений резерв визначає зважену оцінку керівництва компанії щодо максимальної очікуваної виплати за рішенням арбітражу. Сума заборгованості по судових позовах на 30 вересня 2020 року становила приблизно $34,6 млн.

«Дії третіх осіб не дали можливості Kernel Holding здійснити виплати згідно з рішенням арбітражного суду. Зокрема колишній радник „продавців Stiomi“ вчинив заходи забезпечення, відповідно до яких Kernel Holding заборонено здійснювати перерахунок будь-яких коштів „продавцям Stiomi“ до моменту скасування таких забезпечень. Крім того, третя сторона висунула вимоги, стверджуючи, що колишня дружина Стадника відступила свої права на користь такої третьої особи, що оскаржується Стадником. Через такі конфліктуючі вимоги та судові процеси компанія Kernel Holding була неспроможна до сьогодні виконати свої платіжні зобов’язання, згідно з рішенням арбітражного суду, на користь „продавців Stiomi“, очікуючи вирішення зазначених питань», — наголошують в компанії.

У результаті таких взаємовиключних вимог у березні 2020 року компанія Kernel Holding звернулась до швейцарського суду із запитом про надання дозволу на виплату на банківський рахунок суду повних сум, що підлягають до сплати, згідно з переглянутим рішенням арбітражу. Наскільки відомо Kernel Holding, незважаючи на те, що «продавці Stiomi» оскаржують такий запит, вони стверджують, що Kernel Holding намагається уникнути здійснення виплати. Таке необґрунтоване твердження очевидно суперечить запиту Kernel Holding до суду з проханням дозволити здійснити платіж.

«16 грудня 2020 року Стадник подав до Окружного суду Люксембургу з торгових питань клопотання з вимогою визнати Kernel Holding банкрутом. Перше слухання по цьому питанню призначено на 8 січня 2021 року. Своїми діями Стадник відверто ігнорує наявність забезпечувальних заходів, прийнятих в Люксембурзі, які забороняють Kernel Holding сплачувати будь-які суми „продавцям Stiomi“», — підкреслили у Kernel.

Разом з тим, Стадник також не бере до уваги запит Kernel Holding про надання дозволу на виплату, що знаходиться на розгляді в Швейцарії, метою якого є виконати платіж повної суми, яка підлягає до сплати, одночасно уникаючи ризику сплатити двічі ті ж самі суми, які вимагаються різними так званими кредиторами.

«Згідно із законодавством Люксембургу, компанія вважається банкрутом, якщо у судовому порядку доведено дві обставини: компанія більше не спроможна сплачувати свої борги або компанія не може залучати додаткове фінансування. Kernel Holding не відповідає жодному з цих критеріїв. Компанія Kernel Holding та її дочірні компанії має сильну позицію з ліквідності, як в плані грошових коштів на рахунках, так і в плані грошового потоку від операційної діяльності, що разом забезпечує достатню ліквідність для обслуговування поточної заборгованості», — коментують експерти.

Так, станом на 18 грудня 2020 року, грошові кошти на рахунках компанії становили $266 млн. Крім того, група Kernel має доступ до низки нових джерел фінансування в міжнародних банках і на ринках капіталу, що нещодавно було підтверджено успішним розміщенням єврооблігацій на суму $300 млн з річною ставкою купону 6,75%. «У зв’язку з цим Kernel Holding вважає клопотання про банкрутство, подане Стадником, необґрунтованим та недобросовісним, а також таким, яке негайно має бути залишене без подальшого розгляду Окружним судом Люксембургу, та буде вимагати відшкодування збитків, нанесених упередженим ставленням і діями Стадника», — підсумували у Kernel Holding.

Нагадаємо, 16 грудня суд відкрив справу щодо банкрутства «Кернел Холдингу».

Джерело: Agravery.com

Суд у Люксембурзі відкрив справу щодо банкрутства "Кернел Холдинг"

За вимогою Стадника Михайла Васильовича суд у Люксембурзі відкрив справу про банкрутство зареєстрованої в Швейцарії акціонерної компанії Кернел Холдинг СА, у зв’язку з несплатою нею значної суми боргу на користь Стадника М.В. Зазначена сума заборгованості встановлена Лондонським судом міжнародного арбітражу. Про це пише obozrevatel.com.

Компанія Кернел Холдинг СА є засновником українського аграрного холдингу Кернел, у користуванні якого сконцентровано близько 600 тисяч сільськогосподарських земель. Кінцевим бенефіцарним власником компанії є відомий український бізнесмен Андрій Веревський.

Банкрутство компанії Кернел Холдинг СА може спричинити фінансові проблеми агрохолдингу Кернел, що в свою чергу може призвести до затримок та не виплат орендної плати власникам землі, що перебуває в оренді холдингу в Україні, проблем с контрагентами та іноземними інвесторами компанії.

Нагадаємо, що конфлікт між власниками агрохолдингу Кернел та подружжям Стадників розгорівся через відмову Кернела сплатити вартість проданих компанії Стадником Михайлом та Стадник Інесою корпоративних прав ТОВ "Стіомі-Холдинг" та Хмельницькхлібопродукт.

Також, на даний час рахунки компанії Кернел Холдинг СА у Швейцарії та Люксембурзі заарештовані за заявою Стадника М.В.

МХП відкриє R&D-центр при Національному університеті харчових технологій

Трансформація МХП має на меті не лише випуск нових інноваційних продуктів, а й нові підходи до ведення бізнесу та партнерства задля створення бізнес-екосистеми. Екосистеми, у якій ефективно взаємодіють великий та малий бізнес, наука та талановиті спеціалісти. Про це заявив директор Департаменту інновацій МХП Микола Такзей, передає УНН.

За його словами, у межах створення такої екосистеми МХП відкриє R&D-центр (центр досліджень та розвитку) при Національному університеті харчових технологій.

“Це буде сучасна кухня-лабораторія, на базі якої студенти, молоді науковці та викладачі зможуть експериментувати над процесом приготування кулінарних продуктів за допомогою сучасного обладнання, а також створювати перші прототипи нових шедеврів. R&D-кухня буде розділена на холодний цех для обробки сировини та залу для приготування та презентації кулінарних продуктів. Окрім того, приміщення передбачає можливість проведення семінарів, майстер-класів, воркшопів. Також ми плануємо запрошувати провідних українських та іноземних спеціалістів, які будуть ділитися досвідом та інноваційними підходами зі студентами та викладацьким складом університету”, — зазначив Микола Такзей.

МХП планує інвестувати понад 4 млн грн у цей проект, лабораторія відкриє свої двері вже у перші місяці 2021 року.

“Я особисто переконаний, що синергія науки та бізнесу завжди дає високий результат. R&D-центр — це інвестиція МХП у нові знання, рішення і, цілком ймовірно, у проривні інновації. Чим вище є якість дослідження, тим вище і якість готової продукції. МХП інвестує в науку та інновації, але головне — у створення продуктів, що несуть справжню цінність нашим клієнтам та партнерам”, — додав Микола Такзей.

Ваш вибір 'Подобається'.